Hlavní navigace

Linky: Firefox 5

Mozilla opravuje chybu ve zpracování WebGL, jak se testují bezpečnostní programy, členové Anonymous zatýkáni. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech IDG.cz.
Pavel Houser 23. 6. 2011

Sdílet

Mozilla uvedla Firefox 5. Nová verze prohlížeče současně opravuje bezpečnostní zranitelnosti. Pravděpodobně nejvážnější z nich byla ve vykreslování 3D grafiky pomocí WebGL. Vylepšena má být podpora pro HTML 5.

Computerworld.cz

 

Členové skupiny Anonymous byli zatýkání ve Španělsku a Turecku. K úhoně přišli ti, kteří DDoS útok neprováděli pomocí botnetů, ale jednoduchým řešením Low Orbit Ion Cannon, které však lze snadno vystopovat k původci.

Computerworld.cz

 

Novou on-line službu NetHound pro vzdálenou analýzu provozu sítí představila společnost AdvaICT.

Computerworld.cz

 

Jak testovat bezpečnostní programy a jak vůbec vypracovat metodiku, aby výsledky pak o něčem relevantním vypovídaly? Problém je zde ukázán na příkladu testu firewallů, kdy nevhodně navržená metodika zkoumá ve skutečnosti funkcionalitu behaviour blockers (HIPS).

Computerworld.cz

 

Realita a mýty o bezpečnosti Linuxu a Unixu. Proč je zde méně malwaru než pro Windows? Nejde o bezpečnost samotných systémů, útočníky odrazuje především malé rozšíření těchto systémů. Naopak Android, ač je postavený též na Linuxu, je už pro ně zajímavý, a proto malwaru pro tuto platformu neustále přibývá.

Computerworld.cz

 

Přihlašovací údaje ukradené skupinou LulzSec ukazují na přetrvávající používání slabých hesel. Nejrozšířenější je stále řetězec 123456.

PCWorld.cz

 

Google představil nový nástroj s názvem Me on the Web, který umožňuje všem uživatelům s účtem na Googlu sledovat, jaké osobní informace jsou o nich volně dostupné na internetu

PCWorld.cz

 

Znovu Google: DOM Snitch je bezplatné rozšíření prohlížeče Chromě pro testování bezpečnosti webových aplikací. Google podle svých slov rovněž pracuje na nástroji určeném pro testování aplikací na straně serverů.

Computerworld.cz