Hlavní navigace

Linky: iPhone vs. Android a SP1 pro Windows 7

19. 1. 2011

Sdílet

Z Microsoftu zřejmě unikla RTM verze prvního servisního balíčku pro Windows 7. Jak najít ukradené smart phony? Piráti pronikli do systému obchodu Apple App Store. Zajistí penetrační test bezpečnost webové aplikace?

Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.

 

Na Internet unika RTM verze Service Pack 1 pro Windows 7. Microsoft sice pravost softwaru nepotvrdil, ale předpokládá se, že nejde o dílo podvodníků a balíček neobsahuje malware. Service Pack 1 pro Windows 7 by měl mj. rozšířit funkce OS o lepší podporu IPSec, nástrojů pro obnovení a řešení identit.

PCWorld.cz

 

Jak porovnat Android a iPhone z hlediska zabezpečení? Trend Micro varuje před riziky Androidu a argumentuje mj. i tím, že jde o open source. Analytici ale upozorňují, že prohlášení přišlo krátce poté, co firma nabídla antivirus právě pro Android. Firmy Secunia a Lookout se naproti tomu domnívají, že produkty Apple jsou na tom se zabezpečením vůbec nejhůře...

Computerworld.cz

 

Google zavádí podepisování e-mailů pomocí DomainKeys Identified Mail, což by mělo snížit riziko, že zpráva bude filtrem vyhodnocena jako spam.

Computerworld.cz

 

Jaké existují služby pro hledání ztracených či ukradených smart phonů? Liší se v tomto nějak Windows Mobile, iPhone, Android a BlackBerry?

PCWorld.cz

 

Jak zvyšovat bezpečnost webových aplikací už při jejich vývoji? Před ostrým spuštěním se určitě vyplatí provést penetrační testy. Jenže to není všelék. Penetrační testy totiž nebývají prováděny po každé změně v aplikaci, takže se zhodnotí pouze její jeden konkrétní stav, ale nikoliv již její další rozvoj, při kterém samozřejmě může dojít a také dochází k zavedení dalších bezpečnostních slabin.

Computerworld.cz

 

Hned první den provozu Apple App Store pronikli do systému piráti. V některých případech lze například pro aktivaci placené aplikace využít zkopírovaných aktivačních údajů z účtenky aplikace bezplatné.

PCWorld.cz

 

Stručné představení programu Personal Software Inspector ve verzi 2.0. Tento program společnosti Secunia se v nové verzi stará nejen o upozorňování na bezpečnostní zranitelnosti, ale dokáže i vyhledávat a automaticky instalovat aktualizace výrobců.

PCWorld.cz

 

Většina zaměstnanců připojuje do firemních sítí bez povolení vlastní přístroje. Výsledkem jsou samozřejmě bezpečnostní rizika. Nejhorší má být v tomto ohledu situace ve veřejném sektoru.

Computerworld.cz

Cloud22