Hlavní navigace

Linky: Jak vybrat mobilní platformu

30. 3. 2011

Sdílet

Skutečně může Internet Explorer 9 zabránit webům sledovat uživatele? Jak archivovat e-maily nebo se bránit odposlechu hovorů vedených přes VoIP? Platí, že BlackBerry je ve firemním prostředí bezpečnější volbou než jiné mobilní platformy?

Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.

 

Jak ve firmě archivovat e-maily a nedostat se přitom do sporu s legislativou? „Pro dodržení některé legislativy je nutno uchovávat záznamy po minimální předepsanou dobu a kvůli právním sporům je vhodné mazat záznamy hned, jak to bude možné." K tomu se přidávají otázky cenové efektivity – jak zajistit, aby náklady na úložiště nerostly geometrickou řadou, odstranit duplicitní data atd.

Computerworld.cz

 

Seriál Manažer bezpečnosti. „Řekl bych, že v tuto chvíli máme celkem vyzrálou síťovou infrastrukturu pro prevenci před únikem dat (DLP). Není to však dost blízko tomu, co bych si ve finále přál. Nemáme stoprocentní pokrytí všech výstupních míst z organizace."

Computerworld.cz

 

Je funkce Do Not Track v Internet Exploreru 9 ve skutečnosti neúčinná? „Posílaný header nemůže nijak vynutit, aby o vás webové stránky informace neshromažďovaly. Standard totiž závisí na tom, zda jednotlivé weby budou s Do Not Track spolupracovat..."

PCWorld.cz

 

Jedním z aktuálních bezpečnostních problémů je odposlech hovorů VoIP. Jak se mu bránit? Jednou z možností je preferovat klienty používající šifrování (např. Skype).

PCWorld.cz

 

Operační systém pro iPad a iPhoně iOS ve verzi 4.3.1 mj. přináší ochranu před bezpečnostní dírou v prohlížeči Safari.

PCWorld.cz

Poznámka: Jedná se o chybu zneužitou na letošní soutěži Pwn2Own, viz také: Padly iPhone a BlackBerry, přežil Android a Windows Phone 7

 

Šest bezpečnostních chyb opravuje také nová verze Chrome, žádná z nich však není kritická. Mj. se zde řeší i certifikáty ukradené bezpečnostní firmě Comodo.

Computerworld.cz

Viz také:  Stojí Írán za krádeží certifikátů velkých internetových firem?

 

Jak ve firemním prostředí zajistit vzdálenou správu a zabezpečení mobilních operačních systémů? Platí dřívější přesvědčení, že nejlepší podmínky v tomto ohledu nabízí RIM/BlackBerry? Důležitou roli při rozhodování o volbě platformy hraje protokol Exchange ActiveSync (EAS) od společnosti Microsoft. Ten se totiž pro správu mobilů rychle stává de facto standardem...

Computerworld.cz

skoleni