Hlavní navigace

Linky: Oddělení bezpečnosti jako nepřítel dalších IT útvarů

Google hájí ochranu soukromí ve Street View, jako cloud začnou být nabízeny i virtuální privátní sítě nebo šifrování, hlavním letošním cílem útočníků budou produkty Adobe... První letošní Linky, pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.
Pavel Houser 5. 1. 2010

Sdílet

Google odmítá, že by jeho služba Street View spuštěná také v ČR jakkoliv ohrožovala soukromí. Google pořizuje fotografie pouze na veřejných prostranstvích, rozmazává obličeje i SPZ automobilů, navíc umožňuje pořízené snímky dále rozmazávat nebo dokonce odstranit i samotným uživatelům.

Computerworld.cz

 

Několik předpovědí vývoje bezpečnosti IT v letošním roce zveřejnil také americký Network World. V podobě cloud computingu začnou být nabízeny i další bezpečnostní služby, například šifrování nebo VPN. Vzroste také nabídka řešení pro zabezpečení virtualizovaných desktopů.

Computerworld.cz

 

Seriál Manažer bezpečnosti pokračuje dalšími díly.

Seznam přání na rok 2010: úspory budou i v oblasti bezpečnosti nutit k nasazení open source řešení, jak dál zacházet se systémem DLP (prevence před únikem dat) a IDS (detekce narušení).

Computerworld.cz

 

Potřebujeme spojence, ale vytváříme nepřátele. Tento díl popisuje napjaté vztahy mezi oddělením zabezpečení IT a dalšími útvary v rámci IT (podpora apod.). Jistě problém v řadě firem.

Computerworld.cz

 

Jaké jsou hlavní bezpečnostní chyby při nasazení virtualizace? Seriál přináší výsledky jednoho auditu. „Jeho první zjištění se týkala konzoly služeb VMware, která spouští a spravuje virtuální stroje patřící k jednomu ESX serveru. Naši technici použili IP adresy ze sítě, kde se zároveň nacházejí virtuální stroje. To není dobrý nápad, protože konzoly jsou jediné místo, odkud lze zmíněné VM spouštět a spravovat...“

Computerworld.cz

 

Jak řešit zabezpečení firemního IT „organizačně“? Jak delegovat zodpovědnost těm částem podniku či úřadu tak, aby se o různé typy informací starali ti, kdo jsou jim dostatečně blízko?

CIO-BusinesWorld

 

Chyba v antispamovém programu Spamassassin mohla způsobit, že jako spam byly označeny i běžné e-maily s datem letošního roku. Problém by již měl být vyřešen, kdo užívá e-mailové klienty/servery s touto technologií, by však měl přesto pro jistotu prohlédnout spamový koš.

PC World.cz

 

Podle McAfee budou jedním z hlavním cílů útočníků v tomto roce produkty Adobe, především přehrávač Flash a Reader. Bezpečnostní rizika spojená s oběma produkty překonají i aplikace MS Office. Rizikem bude i Apple QuickTime.

Computerworld.cz