Hlavní navigace

Linky: Zamykat obrazovky heslem?

6. 1. 2011

Sdílet

Jak zefektivnit postupy používané ve firmách pro zálohování dat, ochrana proti sledování ve Firefoxu 4. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.

Firefox 4 nabídne podobně jako Internet Explorer nástroje, které by měly bránit sledování uživatele. Nástroj má vypadat tak, že uživatel bude moci vytvořit seznam webových stránek, kterým zakáže získávat jakákoliv osobní data a současně zamezí zobrazování obsahu třetích stran.

Computerworld.cz

 

IBM vyvinula nástroj, který umožňuje distribuovat záplaty na virtuální stroje, i když jsou právě off-line. Příslušný systém je podle IBM vhodný zejména pro virtuální stroje, které nejsou často využívány, protože ty bývají obvykle nezáplatované a po zapnutí jsou vystaveny útokům.

Computerworld.cz

 

Seriál Manažer bezpečnosti. Nová zásada bránící uživatelům vypnout uzamykání obrazovky heslem ve skutečnosti sníží u některých z nich úroveň zabezpečení. Nicméně je to paradox: Nová zásada bránící uživatelům vypnout uzamykání obrazovky heslem ve skutečnosti sníží u některých z nich úroveň zabezpečení.

Computerworld.cz

 

Další díl seriálu. Jak byl manažer zabezpečení dvakrát propuštěn.

Computerworld.cz

 

Test antivirů od AV-Comparatives. Vyhrály produkty F-Secure a Norton.

PCWorld.cz

 

Ochrana DRM u aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone 7 byla prolomena.

PCWorld.cz

 

Na webu Mozilly byla krátce přístupná hesla uživatelů registrovaných v jejich službách, především e-mailu. Sice byla v zašifrované podobě, nicméně algoritmem, který lze dešifrovat.

PCWorld.cz

 

Cloud23

Postupy používané ve firmách k zálohování dat vyžadují modernizaci. Typické zálohy duplikují data dvojím způsobem, neboť jsou opakovaně vytvářeny jak plné, tak i inkrementální zálohy obvykle stále podobných souborů. Deduplikační systémy dokážou identifikovat obě situace a eliminovat redundantní data...

Computerworld.cz