Hlavní navigace

Linky: Zbytečná hysterie kolem Internet Exploreru

Jak bude velký trh s nástroji pro zabezpečení smartphonů, vyplatí se nahradit hardwarové tokeny za softwarové, přichází Avast verze 5. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz...
Pavel Houser 25. 1. 2010

Sdílet

O tom, že dodavatelé zabezpečení budou v brzké budoucnosti inkasovat značné peníze z dodávek řešení pro smartphony, se prakticky nepochybuje. ABI Research odhaduje velikost tohoto trhu v roce 2014 na 4 miliardy dolarů. Mobily v té době budou vybaveny biometrikou, takže platby se budou autorizovat i pomocí otisků prstů...

Computerworld.cz

 

Seriál Manažer bezpečnosti. Jak udržet odpovídající zabezpečení, i když je toto oddělení nuceno snížit výdaje? Jak ušetřit třeba na systému detekce vniknutí nebo u hardwarových tokenů (lze je nahradit softwarovými)? Jak je riskantní snížit množství firewallů a kdy se dá rozumně ušetřit nasazením open source nástrojů?

Computerworld.cz

 

Po dlouhém čekání se objevila finální „pětková“ verze programu Avast. K dispozici je i jeho bezplatná verze pro domácí uživatele a řešení Avast Internet Security onbahující také firewall a antispam.

PCWorld.cz

 

Po nedávné chybě zero day v Internet Exploreru vznikla až hysterická atmosféra. Komentář PC Worldu proto upozorňuje na to, že podle řady analýz je Internet Explorer 8 bezpečnější než konkurenční řešení, a to jak při obraně proti malwaru, tak i před phishingem. Jedná se stále o nejpoužívanější browser, takže proti němu směřuje většina útoků. A poslední bezpečnostní díra zasáhla především uživatele MSIE 6, tedy produktu starého dvě generace.

PCWorld.cz

Na toto téma viz také analýza NSS Labs: Internet Explorer nejlépe blokuje malware

skoleni31_1