Hlavní navigace

Logitech Wireless Desktop MK710

12. 2. 2010

Sdílet

 Autor:
Logitech uvádí soupravy bezdrátově připojené myši a klávesnice a extra dlouhou výdrží baterie.

Společnost Logitech představila sestavu Logitech Wireless Desktop MK710 — vůbec první kombinaci klávesnice a myši, která disponuje bateriemi s výdrží údajně až tři roky, a to jak v klávesnici, tak i v myši. Součástí sady je miniaturní přijímač Logitech Unifying, ergonomická klávesnice Logitech Incurve keys a myš s rychlým skrolováním.

Logitech zdůrazňuje právě tříletou životnost baterie, i když není jasné, co přesně za tímto zázrakem stojí, tak k nižší spotřebě určitě přispívá pracovní frekvence 2,4 GHz, která přenáší informace rychleji a účinněji než klasické bezdrátové systémy pracující na frekvenci 27 MHz. Sestava Wireless Desktop MK710 kromě toho minimalizuje dobu, kdy je klávesnice a myš v aktivním módu, i když se právě nepoužívají, čímž se šetří energie a minimalizuje se zpoždění, když opět začnete psát nebo používat myš.

Výrobce doplňuje, že životnost baterií v klávesnicích Logitech je založena na výpočtu předpokládajícím 2 miliony úhozů za rok v kancelářském prostředí a životnost baterie v myších Logitech se může lišit v závislosti na typu uživatele a pracovním prostředí.

Drobný přijímač Logitech Unifying byl porvé představen v srpnu 2009 a je tak malý, že může zůstat v notebooku zapojen, i když se právě někam přesouváte. Navíc jediný přijímač lze spárovat až se šesti klávesnicemi a myšmi, které jsou kompatibilní se systémem Logitech Unifying. Díky tomu se uvolní USB porty a usnadní se tak úprava, přenastavení a párování stávající konfigurace bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Nízkoprofilová klávesnice je vybavená vypolstrovanou opěrkou dlaní a má indikátor stavu baterie, naneštěstí se zdá, že popisky v češtině chybí. Laserová myš ergonomicky tvarovaná pro pravou ruku má „hyperrychlé“ rolování pro ještě rychlejší skrolování dokumentů než obvykle. Myš má i programovatelná tlačítka.

Sestava Logitech Wireless Desktop MK710 má být v Evropě k dispozici během několika dnů za doporučenou koncovou cenu 3300 korun (~125 euro).

Logitech Wireless Desktop MK710