Hlavní navigace

LTE modem Huwei udělá z auta výkonný WiFi hotspot

4. 3. 2015

Sdílet

 Autor: Huwei
Huwei CarFi je subtilní 4G zařízení, které po jednoduchém zapojení do automobilové zásuvky podporuje připojení deseti různých smartphonů, tabletů, či ultrabooků rychlostí až 150 Mbps
Ondřej Hergesell 4. 3. 2015

Čínská společnost Huawei představila mobilní WiFi 4G LTE zařízení do automobilu, Huawei CarFi. Z automobilu se díky tomuto zařízení stává pojízdný WiFi hotspot, který umožňuje rychlé připojení k internetu přes sítě čtvrté generace.

 

Huawei CarFi umožňuje rychlost stahování dat až 150 Mbps, připojení až 10 zařízení současně a snadné přemístění z jednoho vozidla do druhého. Na ukázku toho jaké výhody mohou inovace přinášet spotřebitelům, vybavila Huawei zařízeními Huawei CarFi celkem 400 obrandovaných vozidel v Barceloně, ve kterých mohou během veletrhu Mobile World Congress (MWC) 2015 cestující vyzkoušet konektivitu během jízdy.

 

„V Huawei je naším cílem být vždy o krok napřed při poskytovaní skvělých technologií, které se starají o připojení k internetu ve všech životních situacích. Huawei je lídrem v oblasti širokopásmového připojení a sítí příští generace LTE a právě zařízení jako je Huawei CarFi umožňují lidem užívat si svobodu mobilního připojení i za jízdy,“ uvedl Steven Liu, viceprezident pro mobilní širokopásmové připojení a domácí výrobky Huawei Consumer Business Group. „Internetová konektivita ve vozidlech, takzvaná telematika, je významným trendem, který v budoucnosti bude zajišťovat bezpečnost, pohodlí, informace i zábavu.“

 

Modem Huawei CarFi podporuje rychlé připojení přes sítě LTE Cat4 rychlostí až 150 Mbps a až 10 cestujícím umožňuje rychlý a snadný přístup na síť. Mezi hlavní přínosy připojení ve vozidlech patří parkovací asistent, pomoc v nouzi, diagnóza poruch vozidla, hands-free rozpoznávání řeči, informace o stavu silnic a provozu v reálném čase a zjišťování pravidelností v chování řidiče, které přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy.

Pokud není k Huawei CarFi připojeno žádné WiFi zařízení, přístroj se vypne, ale i ve vypnutém stavu je možné jej používat k nabíjení jiných elektronických zařízení během provozu automobilu. Huawei CarFi neobsahuje baterii, což jej za teplého počasí chrání před přehřátím, navíc má integrovanou samoregulační ochrannou funkci, která v případě potřeby automaticky sníží teplotu přístroje.

 

Zapojení a zprovoznění Huawei CarFi je velmi jednoduché. Díky funkci „plug and play“ stačí zapojit přístroj do zdířky od zapalovače nebo do nabíjecí zásuvky a zapnout jediným dlouhým stiskem tlačítka „on“. Přístroj lze také alternativně ovládat dálkově pomocí smartphonu s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace „Huawei Hilink“, kterou lze stáhnout na všech hlavních obchodech s aplikacemi.

 

Huawei CarFi svými elegantními křivkami připomíná hlavu golfové hole a jeho prvotřídní materiály se vyznačují vysokou trvanlivostí i preciznímu zpracování s využitím prvotřídního dřeva a uhlíkových vláken. Dodává se ve třech barevných variantách: v módní černé, v teplých odstínech dřeva a také v dynamické červené barvě, které barevně doplní většinu interiérů vozidel.

skoleni31_1

V Evropě se Huawei CarFi již prodává ve vybraných západních zemích (první trh byl ve Velké Británii) od konce roku 2014, o dostupnosti na českém trhu prozatím nebylo rozhodnuto. Přístroj je kompatibilní se všemi modely automobilů od předních výrobců, které mají ve voze zásuvku na zapalovač nebo nabíjecí zásuvku.