Hlavní navigace

Lyžařská přilba Livall – handsfree, vysílačka i asistent

3. 1. 2019

Sdílet

 Autor: Livall
Chytrá lyžařská přilba Livall RS1 kombinuje účinnou ochranu hlavy, zábavu, praktické funkce a automatický SOS systém v případě nehody

S chytrou přilbou Livall RS1 si nemusíte sundávat rukavice ani přilbu, abyste zvedli a vyřídili telefonní hovor. Kromě toho můžete bez ohledu na vzdálenost nebo terénní překážky pohodlně mluvit s vaší skupinou lyžařů na svahu. Aktivní prvek bezpečnosti pak přidává SOS funkce, která využívá otřesové čidlo v přilbě a ve spojení s mobilním telefonem zavolá v případě vážné nehody automaticky pomoc včetně informace o přesné poloze lyžaře. Funguje to jednoduše – po aktivaci čidla spustí aplikace nainstalovaná ve smartphonu odpočítávání, které je třeba zastavit pomocí stisku tlačítka na přilbě. Pokud se tak nestane, vyšle telefon SMS na všechna předem definovaná telefonní čísla. Všechny elektronické funkce přilby jsou testovány až do teploty -20 °C.

Livall

Přilba Livall RS1 má vestavěno rozhraní Bluetooth ve verzi 4.2, stereofonní reproduktory, směrový mikrofon s funkcí eliminace okolního hluku a velká tlačítka na bocích, která umožňují přijetí hovoru, ovládání hlasitosti a využití dalších funkcí i v rukavicích.

Kromě telefonování se samozřejmě nabízí také možnost poslechu hudby. Přilba a její reproduktory umožňují příjemnou stereo reprodukci i během zimních radovánek, opět s možností ovládání hlasitosti pomocí velkých tlačítek na boku přilby.

Další vlastností je funkce vysílačky, díky níž můžete jednoduše mluvit s celou skupinou bez ohledu na to, jestli jsou její členové na lanovce, na svahu, ve frontě nebo lyžují na druhé straně ledovce. Stačí podržet velké tlačítko na přilbě a můžete mluvit. Aby byl efekt účinný, je samozřejmě třeba, aby i měli i ostatní členové stejnou přilbu. Pro komunikaci je ve spojení s aplikací, ve které vytvoříte jednoduše danou skupinu, využíváno datové mobilní připojení.

S přilbou Livall RS1 se vám také nikdy nestane, že byste ztratili na svahu telefon při vytahování kapesníčku z kapsy bundy nebo ho zapomněli na lavici nebo stole v horském bufetu. Jakmile se totiž vzdálíte mimo dosah Bluetooth (přibližně 10 metrů), přilba vás okamžitě upozorní.

Konstrukce přilby, která je vybavena větracími otvory, splňuje normu EN1077 a ASTM F2040, která zaručuje vysoce nadstandardní míru odolnosti.

Lyžařská a snowboardová přilba Livall RS1 je k dispozici v pepřově bílé barvě. S využitím upínacích prvků je vhodná pro osoby s obvodem hlavy od 57 do 61 centimetru, její hmotnost včetně vestavěné baterie je 750 gramů a na jedno plné nabití můžete prostřednictvím ní mluvit až 16 hodin.

Dostupnost a cena

Přilba Livall RS1 je k dostání jza cenu 4 490 Kč.