Hlavní navigace

Malé notebooky ThinkPad X200 dorazily už i do Česka

Společnost Lenovo představuje dva nové notebooky ThinkPad, které oproti dřívějším modelům nabízejí nižší hmotnost, delší provoz na baterie a jednodušší použití. Nové notebooky ThinkPad X200s váží už od 1 kg a některé modely nabízejí maximální dobu provozu na baterie až 13 hodin
Martin Noska 22. 10. 2008

Sdílet


Společnost Lenovo představuje dva nové notebooky ThinkPad, které oproti dřívějším modelům nabízejí nižší hmotnost, delší provoz na baterie a jednodušší použití. Nové notebooky ThinkPad X200s váží už od 1 kg a některé modely nabízejí maximální dobu provozu na baterie až 13 hodin.

Jedná se o řadu „business“ notebooků Lenovo s nejnižší hmotností a nejdelším provozem v terénu a přináší modely téměř o 10 procent lehčí než v předchozí generaci. K dispozici jsou též modely Tablet PC.

Obě řady nových počítačů otevírají podle slov výrobce širší možnosti využití, než jaké měly předchozí řady notebooků Lenovo ThinkPad – zvláště pak ThinkPad X200 Tablet se zdokonalenými multimédii, otočným displejem a klávesnicí standardních rozměrů. V zájmu ochrany před nárazy a poškozením integrovalo Lenovo konstrukci ThinkPad Top Cover Roll Cage známou z notebooků ThinkPad X300 do vybraných modelů notebooků ThinkPad X200s, aby tak zajistila těmto přístrojům větší odolnost.

Notebooky ThinkPad X200s, vybavené zmenšenou verzí nové technologie Intel Centrino 2 s vPro, spojují tenké a lehké tělo s funkčností. Vybrané modely mají kryt vyztužen uhlíkovými a skelnými vlákny Lenovo, které zajišťují nízkou hmotnost a zároveň odolnost. Některé modely jsou rovněž osazeny 128GB SSD diskem, displejem s LED podsvícením a ultra-širokopásmovou konektivitou i Bluetooth.

V kombinaci s novou doplňkovou devítičlánkovou baterií notebooky uživatelům umožňují celodenní práci bez připojení k elektrické síti. Díky kompatibilitě s novou, samostatně dodávanou dokovací stanicí Lenovo ThinkPad X200 Ultrabase mohou uživatelé průběžně nabíjet svou druhou baterii a mít ji k dispozici v případě potřeby ještě delšího provozu v terénu. Mohou si rovněž do ultrabase stanice přikoupit Blu-Ray DVD přehrávač či další pevný disk.

Řada Tablet ThinkPad X200 přináší modely s hmotností od 1,6 kg a má se údajně jednat o řešení vhodné do prostředí zdravotní péče, realitních služeb, školství a obchodu – první širokoúhlý tablet Lenovo uživatelům má umožnit pohyb skutečně po celý den a nabízí až 10 hodin provozu na baterie. Vybrané modely s nízkonapěťovou verzí technologie Intel Centrino 2 s vPro nabízejí až 128GB SSD disk, displej s LED podsvícením, GPS a ultra-širokopásmovou konektivitu a mobilní broadband. Nové notebooky i tablety řady X200s jsou vybaveny WiFi rozhraním. Uživatelé také mohou využít i bezpečnostní prvky, jako je snímač otisků a šifrování celého obsahu pevného disku.

Podle metodiky Electronic Product Environmental Assessment Tool jsou nové notebooky a tablety zařazeny do kategorie Gold. Hodnotí se zde ekologická hlediska, jako je použití energeticky úsporných technologií, včetně nízko- a ultra-nízkonapěťových procesorů, LED podsvícení a SSD disků. Kromě toho jsou o 20 procent energeticky efektivnější než předchozí notebooky Lenovo ThinkPad.

Notebooky ThinkPad X200s a tablet ThinkPad X200 lze již objednávat u obchodních partnerů společnosti Lenovo. Ceny budou stanoveny později.


Tablet ThinkPad X200.