Hlavní navigace

Mapy Nokia Here budou používat zařízení od Samsungu

2. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Samsung bude od původní společnosti Nokia přebírat navigační službu s názvem Here, jež je určena pro chytré hodinky a telefony řady Galaxy.

Here je dceřiná společnost Nokie, která se zabývá vývojem navigačních a lokalizačních služeb podobných Google Maps či mapám pro operační systém iOS od Apple. Nokia uvedla, že Here bude dostupný na zařízeních s operačním systémem Tizen od Samsungu včetně chytrých hodinek Gear S, jež byly představeny minulý týden. Na Gear bude technologie Here integrována do aplikace zvané Navigator, jež nabízí propracovanou navigaci včetně informací o veřejné dopravě. Aplikace funguje i offline, jelikož mapy lze uložit lokálně přímo do příslušného mobilního zařízení. Navigator se však umí také propojit s androidovou aplikací Here, díky čemuž si uživatelé budou moci nechat na telefonech také v reálném čase spočítat údaje o tom, jak dlouho má cesta trvat, a nechat si vše poslat na své chytré hodinky. Nokia v oficiálním prohlášení uvedla, že jejím cílem je zpřístupnit mapy a lokalizační služby na cloudu co největšímu počtu lidí a firem, a to nezávisle na zařízení či operačním systému.

Betaverze Here pro Android bude dostupná zcela zdarma exkluzivně pro telefony Samsung Galaxy. Podrobnosti o finančním vyrovnání mezi Samsungem a Here nejsou známy. Androidová aplikace bude zpřístupněna ke stažení z obchodu Samsung Galaxy Apps, jakmile do obchodů dorazí Gear S. Tyto chytré hodinky od Samsungu se zakřiveným sklíčkem se začnou prodávat již na počátku října, cena zatím není známa.

„Ze spolupráce s Here jsme nadšeni. Díky této službě budeme moci uživatelům svých chytrých zařízení s operačním systémem Tizen nabídnout navigační služby na mnohem vyšší úrovni,“ uvedl Chan Woo Park, viceprezident mobilní divize v Samsungu.

Here nabízí mapy pro téměř dvě stovky zemí světa, přičemž navigace je dostupná pro téměř sto zemí. Informace o veřejné dopravě jsou dostupné pro více než 750 měst bez připojení k internetu a informace o dopravě v reálném čase lze zobrazit ve více než 40 zemích. Tato navigační služba bude fungovat také spolu s aplikacemi Samsung Car Mode a Glympse, jež umožňují lidem sdílet jejich lokace. Samsung se spojil také s americkou společností Nike a spolu obě firmy nabídnou aplikaci Nike+ Running pro Gear S. Tato aplikace bude na hodinkách předinstalována a uživatelé díky ní budou mít přehled nad svými tréninky a budou moci sledovat, jak se zlepšují, aniž by si s sebou museli brát z domu telefon.