Hlavní navigace

Marantz oznamuje dostupnost nových zástupců legendární série 11

23. 8. 2012

Sdílet

 Autor: Marantz
Modely řady 11SA, které byly představeny již roku 2004, až dodnes představují etalon své kategorie a měřítko kvality ostatních zařízení. Nyní se Marantz rozhodl tuto úroveň opět posunout o kus výše, použitím nových technologií a zahrnutím nových nápadů a myšlenek do konstrukce tohoto zesilovače a přehrávače.

Zesilovač integrovaný v modelu PM-11S3 je dle slov výrobce citlivější, univerzálnější a přesnější než v případě předchozích dvou generací. Zásluhu na tom nese nová konstrukční úprava detailů a použití vyspělých technologií pro co nejlepší požitek z výkonu, detailu i emocí.

Stíněný toroidní transformátor a optimalizované součástky zajišťují stabilní výstupní výkon 2 x 100 W při zátěži 8 Ohmů, anebo 2 x 200 W do 4 Ohmů. Absolutní integrita signálu a minimální odstup signál-šum je zajištěn trojdílnou konstrukcí, která sestává z předzesilovače, dvou koncových stupňů a MM/MC předzesilovače pro gramofon.

Model PM-11S3 je navíc vybaven i přímým vstupem do koncového zesilovače, díky čemuž jej lze připojit do vysoce kvalitních sestav domácího kina pouhým stiskem tlačítka. Klíčovými technologiemi jsou poslední provedení Marantz Current Feedback HDAM-SA3, stejně jako symetrická konstrukce s co možná nejkratšími signálovými cestami pro dosažení dynamického zvuku a perfektního stereofonního obrazu scény.

V roce 2004 byl originální SA-11S1 vůbec prvním SACD přehrávačem, který umožňoval uživateli zařadit do signálové cesty různé digitální filtry. Ty byly vyvinuty společností Marantz pro dosažení skutečného zlepšení reprodukce CD disků. V roce 2012 pokračuje v tomto průkopnickém snažení model SA-11S3  s pomocí vyspělých digitálních filtrů, které byly dříve k dispozici pouze v profesionálních nahrávacích studiích. A protože se všechny tyto filtry týkají hudby, říká se jim Marantz Musical Mastering.

Od nynějška se navíc tato technologie netýká pouze přehrávání CD disků, ale například také relativně nových médií dostupných pomocí instalovaného USB konektoru na předním i zadním panelu zařízení. A protože dnešní media nejsou vždy v rozlišení 44.1kHz/16bit jako CD audio, vyvinul Marantz digitální filtry pro signály až do rozlišení 196kHz/24bit. Díky tomu je možné přehrávat v nejvyšší možné kvalitě soubory s vysokým rozlišením. Navíc DAC nabízí hned tři digitální vstupy - optický, koaxiální a USB-B - které v případě připojení PC pracují v asynchronním režimu.

Modely PM-11S3 a SA-11S3 budou dostupné v černé a pro Marantz klasické zlaté barvě koncem měsíce září 2012.

 

Zdroj: TZ Marantz