Hlavní navigace

Máte Android? Dejte si pozor na viry!

22. 11. 2011

Sdílet

 Autor: © Sashkin - Fotolia.com
Společnost McAfee vydala analýzu s názvem Threats Report, podle které se Android ve třetím čtvrtletí tohoto roku stal největším terčem útočníků mezi všemi mobilními platformami.

McAfee vydává Threats Report každé tři měsíce. Podle nejnovější verze množství červů, které se zaměřují na Android, od druhého čtvrtletí tohoto roku vzrostlo téměř o 37 %. McAfee navíc poukazuje na to, že téměř všechny viry a škodlivé kódy, které se zaměřují na mobilní platformy, si za cíl vybraly Android. Nejfrekventovanějšími červy napadajícími Android byly trojské koně, které kradou osobní informace a odesílají je SMS zprávami svým tvůrcům. Objevily se například i škodlivé kódy, které nahrávaly telefonické konverzace uživatele a odesílaly je útočníkům.

Celkově byl rok 2011 pro mobilní zařízení zatím nejhorším rokem v jejich historii. Ještě před dvanácti měsíci McAfee předpovídalo, že se do konce tohoto roku objeví 70 milionů unikátních škodlivých kódů. Před pár měsíci však společnost musela své odhady upřesnit a nyní předpovídá, že do 31. prosince bude zaznamenáno 75 milionů unikátních virů a červů. McAfee ve své zprávě Threats Report za třetí čtvrtletí také zmiňuje nedávné testy portálu AV-Test.org, ze kterých vyplynulo, že bezplatné antivirové programy pro Android jsou prakticky k ničemu.

Byl pro vás článek přínosný?