Hlavní navigace

McAfee podporuje virtualizaci ve Windows Server 2008 a spolupracuje s VMware

6. 3. 2008

Sdílet

McAfee se stane OEM partnerem VMware pro produkt ESX Server, bude podporovat technologii VMware VMsafe a nabídne produkty a služby pro pokročilé zabezpečení virtualizovaných prostředí.

McAfee oznámila podporu pro virtualizační technologie použité v novém serverovém operačním systému Microsoft Windows Server 2008 a rozsáhlou spolupráci se společností VMware. Jako první se podpora pro Windows 2008 objeví v beta verzi produktu McAfee Network Access Control 3.0, která by měla být vydána ještě v březnu. Taktéž na březen je naplánováno vydání nové verze McAfee VirusScan Enterprise verze 8.5.
McAfee se také stane OEM partnerem VMware pro produkt ESX Server, bude podporovat technologii VMware VMsafe a nabídne produkty a služby pro pokročilé zabezpečení virtualizovaných prostředí.


Podpora pro ochranu přístupu k síti a pro virtualizaci, kterou nabízí Windows Server 2008
Společnost McAfee oznámila, že její produkty bude možné používat spolu se systémem Windows Server 2008, který před několika dny představila společnost Microsoft.
Jako první se podpora pro Windows 2008 objeví v beta verzi produktu McAfee Network Access Control 3.0, která by měla být vydána ještě v březnu. Nová verze Network Access Control bude podporovat ochranu řízení přístupu k síti pomocí technologie NAP (Network Access Protection), která se používá v systémech Windows Vista a Windows Server 2008.
Podpora pro Windows Server 2008 se objeví i v dalších produktech společnosti McAfee. Nová verze McAfee VirusScan Enterprise (verze 8.5, jejíž vydáni je rovněž plánováno již na březen) bude navržena s důrazem na to, aby podporovala prostředí vytvořená pomocí virtualizačních technologií Microsoftu. Produkt McAfee VirusScan Enterprise již nyní podporuje tzv. Windows Server 2008 Server Core, což je klíčová součást architektury Hyper-V společnosti Microsoft. Chystaná verze McAfee VirusScan Enterprise Advanced Server zajistí ochranu systémů bez ohledu na to, zda budou spuštěny na fyzických nebo virtuálních počítačích.

Spolupráce společností McAfee a VMware
Společnosti McAfee a VMware uzavřely rozsáhlou o spolupráci. McAfee se stane OEM partnerem VMware pro produkt ESX Server, bude podporovat technologii VMware VMsafe a nabídne produkty a služby pro pokročilé zabezpečení virtualizovaných prostředí.
Společnost McAfee nabídne i nové služby určené pro zabezpečení virtualizované infrastruktury. Uvede na trh také bezpečnostní zařízení Email and Web Security Virtual Appliance, navržené přímo pro platformu VMware. V podobě určené pro virtuální počítače nabízejí tato řešení stejnou úroveň bezpečnosti jako zařízení pro fyzické systémy, chrání zákazníky před spamem, škodlivým kódem a nebezpečnými servery na internetu.
Jako součást dohody začlení McAfee do příštích verzí svých produktů právě oznámenou bezpečnostní technologii VMware. Obě společnosti podepsaly dohodu OEM (Original Equipment Manufacture) vztahující se k produktu VMware ESX Server. Tam, kde bude potřeba do bezpečnostního řešení přímo vestavět tento produkt, bude McAfee dodávat svým zákazníkům i VMware ESX Server.

Autor článku