Hlavní navigace

Meizu M3 Note: Levný phablet s dobrou výbavou

6. 4. 2016

Sdílet

 Autor: Meizu
Společnost Meizu dnes v Pekingu představila svůj nejnovější phablet Meizu M3 Note. Máme pro vás jeho specifikace a také cenu.

Společnost Meizu dnes v Pekingu představila svůj nejnovější phablet Meizu M3 Note. Máme pro vás jeho specifikace a také cenu.

EM trojka“ je prvním M telefonem společnosti Meizu s kovovým tělem, takže je jasné, že si to chce rozdat s konkurencí v podobě Xiaomi Redmi Note 3 nebo nejnovějšími přístroji od Lenova.

Telefon je vybaven displejem s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů, procesorem MediaTek Helio P10 s taktem 1,8 GHz a grafickým čipem Mali T860. K dostání budou nejméně dvě varianty, jedna s 2 GB operační paměti RAM a 16 GB paměti pro ukládání dat, a také verze se 3 GB RAM a 32 GB paměti. Obě verze je možné doplnit o microSD kartu s maximální kapacitou 128 GB. Ovšem v případě, že využijete rozšířené paměti telefonu, budete se muset spokojit pouze s jednou SIM kartou, bez microSD karty zvládá telefon SIMky dvě.

special_kyberutoky

Zadní kamera má rozlišení 13 megapixelů (ne, že by to bylo až tak důležité), co je dobrou zprávou je fakt, že na rozdíl od jiných levnějších, ale i prémiových telefonů (viz šestkový iPhone), nečouhá čočka ven, ale drží se v linii zadního krytu. Baterie má kapacitu 4100 mAh, vyměnit se nedá. Telefon podporuje VOLTE a čínská pásma. Podpora českých LTE pásem je zatím neznámá.

Meizu M3 Note se bude prodávat v tmavě šedé barvě s černým předním rámečkem kolem displeje a zlaté s bílým rámečkem. Pod displejem se nachází čtečka otisků prstů, nad ním kamera s rozlišením 5 megapixelů. Levnější varianta se 2 GB operační paměti bude stát (v Číně) cca 3000 Kč, dražší verze potom vyjde na 3650 Kč. To není špatné!