Hlavní navigace

Meizu M3 Note: Levný phablet s dobrou výbavou

6. 4. 2016

Sdílet

 Autor: Meizu
Společnost Meizu dnes v Pekingu představila svůj nejnovější phablet Meizu M3 Note. Máme pro vás jeho specifikace a také cenu.

Společnost Meizu dnes v Pekingu představila svůj nejnovější phablet Meizu M3 Note. Máme pro vás jeho specifikace a také cenu.

EM trojka“ je prvním M telefonem společnosti Meizu s kovovým tělem, takže je jasné, že si to chce rozdat s konkurencí v podobě Xiaomi Redmi Note 3 nebo nejnovějšími přístroji od Lenova.

Telefon je vybaven displejem s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů, procesorem MediaTek Helio P10 s taktem 1,8 GHz a grafickým čipem Mali T860. K dostání budou nejméně dvě varianty, jedna s 2 GB operační paměti RAM a 16 GB paměti pro ukládání dat, a také verze se 3 GB RAM a 32 GB paměti. Obě verze je možné doplnit o microSD kartu s maximální kapacitou 128 GB. Ovšem v případě, že využijete rozšířené paměti telefonu, budete se muset spokojit pouze s jednou SIM kartou, bez microSD karty zvládá telefon SIMky dvě.

Cloud22

Zadní kamera má rozlišení 13 megapixelů (ne, že by to bylo až tak důležité), co je dobrou zprávou je fakt, že na rozdíl od jiných levnějších, ale i prémiových telefonů (viz šestkový iPhone), nečouhá čočka ven, ale drží se v linii zadního krytu. Baterie má kapacitu 4100 mAh, vyměnit se nedá. Telefon podporuje VOLTE a čínská pásma. Podpora českých LTE pásem je zatím neznámá.

Meizu M3 Note se bude prodávat v tmavě šedé barvě s černým předním rámečkem kolem displeje a zlaté s bílým rámečkem. Pod displejem se nachází čtečka otisků prstů, nad ním kamera s rozlišením 5 megapixelů. Levnější varianta se 2 GB operační paměti bude stát (v Číně) cca 3000 Kč, dražší verze potom vyjde na 3650 Kč. To není špatné!