Hlavní navigace

MEIZU MX4 Pro přichází na český trh

26. 3. 2015

Sdílet

 Autor: Meizu
Čínský výrobce smartphonů MEIZU zahájí na českém trhu prodej své vlajkové lodi MEIZU MX4 Pro za doporučenou cenu 13 990 Kč.

Výrobce vybavil Meizu MX4 Pro 5,5 palcovým IPS LCD displejem s 2K rozlišením (2 560×1 536 px). Časté výtky na energetickou náročnost takto jemných displejů v mobilních zařízeních MEIZU má vyřešit technologie NEGA negative LCD, která je šetrná ke spotřebě energie. Velkou pozornost při uvedení na celosvětový trh na sebe MEIZU MX4 Pro strhlo rekordním výsledkem v benchmarku AnTuTu. O prvenství se zasloužil osmijádrový procesor Samsung Exynos 5430 s frekvencí 2 GHz.

Meizu MX4 Pro

Multimediální charakter MEIZU MX4 Pro podtrhuje 20,7Mpx fotoaparát s dual LED bleskem, který zvládne natáčení videí v rozlišení 4K (3 840×2 176 px). K selfie fotkám nebo telefonování po Skype je potom určený 5Mpx přední fotoaparát. Poznatky z dlouholetého vývoje svých audio zařízení uplatňuje MEIZU i u modelu MX4 Pro, které se tak může pochlubit výjimečně čistým zvukem. Přestože MEIZU MX4 Pro disponuje displejem s rozlišením 2K, jeho baterie o kapacitě 3 350 mAh se společně s NEGA negative LCD zasloužily o provozní dobu, která i se zapnutým LTE internetem přesahuje 1,5 dne.

MEIZU MX4 Pro má ve spodní části pod displejem telefonu čtečku otisků prstů mTouch. Technologie mTouch umožňuje odemčení smartphonu i vlhkými prsty, přičemž rozpoznání správného uživatele a následné odemčení telefonu zabere pouze 0,5 vteřiny. Bezpečnost garantuje víceúrovňová šifrovací metoda Tiny Encryption Algorithm a bezpečnostní zóna ARM TrustZone.

special_kyberutoky

Prostředí Flyme 4.0 s příslibem Androidu 5

V uživatelském prostředí Flyme 4.0 se telefon ovládá jediným tlačítkem a sadou gest pro rychlé zapnutí displeje nebo konkrétní aplikace pouhým přejetím prstu po displeji. MEIZU nabídne v následujících měsících všem majitelům Meizu MX4 a Meizu MX4 Pro ke stažení aktualizaci systému Flyme s novou verzí Android 5 (Lollipop).