Hlavní navigace

Microsoft Azure je podle Nasuni nejlepší poskytovatel cloudu

Sdílet

 Autor: © sellingpix - Fotolia.com
Společnost Nasuni každoročně hodnotí poskytovatele cloudových služeb pomocí řady pečlivých testů. Tento rok se na prvním místě umístil Azure od Microsoftu, který předběhl vítěze z minulého roku Amazon Web Services.

Testy slouží společnosti ke zjištění, který z poskytovatelů nabízí nejlepší výkon a nejspolehlivější infrastrukturu, veřejné zdroje cloudů má Nasuni sama ve své nabídce služeb. Minulý rok z testů vyšel nejlépe AWS, tento rok ho však porazil Microsoft Azure a to jak ve výkonu, tak i ve spolehlivosti. AWS však stále zvládá práci s extrémně velkým obsahem. Cloudy založené na OpenStack od HP a Rackspace velmi zaostávají.

Nasuni hodnotila pět největších poskytovatelů cloudu: Azure, AWS, HP, Rackspace a Google Cloud. Test zapisování/čtení/mazání určil, jak efektivní poskytovatelé jsou v nahrávání dat různých velikostí (od 1 kB do 1 GB) nebo vyvolání náhodně vybraného souboru a jeho smazání. Microsoft Azure byl o 56 % rychlejší než AWS S3 a když přišlo na zapisování dat, byl Azure rychlejší o 39 %.

Další test změřil spolehlivost cloudů zapisováním a mazáním dat každou minutu po dobu jednoho měsíce a tak určil, jak konzistentní je tento proces při častém opakování. Azure cloud byl oproti AWS S3 rychlejší o 25 %.

Třetí test změřil, jak cloudy zvládají rostoucí velikosti souborů nahrávaných do cloudu nepřetržitě. V tomto testu vyhrál AWS s odchylkou 0,6 % při zvyšování velikost, Azure ho následoval s odchylkou 1,9 %.

Cloudy Openstack za svou konkurencí pokulhávají při nahromadění extrémně velkých souborů – HP má chybovost 23,5 % a Rackspace 26,1 %.

Změna ve výsledcích oproti minulému roku ukazuje, jak rychle se toto odvětví vyvíjí. Minulý rok v testech vyhrál AWS, Microsoft Azure ho těsně následoval, ale oba poskytovatelé měli mnoho problémů s výkonem i spousty chyb.

„Testy oproti minulému roku ukázaly jasné zlepšení – včetně lepšího výkonu a menšího počtu chyb,“ uvádí zpráva. „Je jasné, že se minimální příčka zvyšuje – to jsou výborné zprávy pro celý trh s cloudovými úložišti. Dodavatelé i organizace budou brzy investovat do vylepšení cen i technologií, které zlepší jejich celkovou infrastrukturu.“

Zprávu od Nasuni je možné přečíst po registraci na webu společnosti.