Hlavní navigace

Microsoft chystá jen dvě opravy – pro Windows a MS Office

Microsoft vydá příští úterý pouhé dvě opravy, které zalátají dvě kritické zranitelnosti ve Windows a Office. Malý počet opravených chyb zapadá do trendu, kdy Microsoft střídá malé a velké balíčky oprav.
Pavel Houser 8. 5. 2010

Sdílet

V dubnu přitom firma vydala 11 aktualizací řešících 25 chyb.

Chyba v operačních systémech, která bude v úterý opravena, je podle Microsoftu kritická u Windows 2000, XP, Vista, Server 2003 a Server 2008. U Windows 7 a Server 2008 R2 je problém méně závažný, ve výchozím nastavení by dokonce neměly být zranitelné vůbec.

Druhá aktualizace opraví bezpečnostní problém v kancelářském balíku ve verzích MS Office XP, Office 2003 a Office 2007. Chyba se týká i vývojových prostředí Visual Basic for Applications a Visual Basic for Applications SDK. Andrew Storms z firmy nCircle Network Security na americkém Computerworldu spekuluje, že tato chyba se bude nějak týkat zpracování formátu souborů nebo nástrojů pro konverzi dokumentů Office mezi různými verzemi.

skoleni31_1

Opravena zatím nebude chyba v MS SharePoint (viz také: Microsoft zkoumá chybu zero day v SharePointu). Zranitelný teoreticky zůstává též Internet Explorer (Internet Explorer umožňuje přístup k souborům), Storms ale v tomto případě pokládá riziko zneužití za velmi nízké.