Hlavní navigace

Microsoft chystá jen dvě opravy – pro Windows a MS Office

8. 5. 2010

Sdílet

Microsoft vydá příští úterý pouhé dvě opravy, které zalátají dvě kritické zranitelnosti ve Windows a Office. Malý počet opravených chyb zapadá do trendu, kdy Microsoft střídá malé a velké balíčky oprav.

V dubnu přitom firma vydala 11 aktualizací řešících 25 chyb.

Chyba v operačních systémech, která bude v úterý opravena, je podle Microsoftu kritická u Windows 2000, XP, Vista, Server 2003 a Server 2008. U Windows 7 a Server 2008 R2 je problém méně závažný, ve výchozím nastavení by dokonce neměly být zranitelné vůbec.

Druhá aktualizace opraví bezpečnostní problém v kancelářském balíku ve verzích MS Office XP, Office 2003 a Office 2007. Chyba se týká i vývojových prostředí Visual Basic for Applications a Visual Basic for Applications SDK. Andrew Storms z firmy nCircle Network Security na americkém Computerworldu spekuluje, že tato chyba se bude nějak týkat zpracování formátu souborů nebo nástrojů pro konverzi dokumentů Office mezi různými verzemi.

skoleni

Opravena zatím nebude chyba v MS SharePoint (viz také: Microsoft zkoumá chybu zero day v SharePointu). Zranitelný teoreticky zůstává též Internet Explorer (Internet Explorer umožňuje přístup k souborům), Storms ale v tomto případě pokládá riziko zneužití za velmi nízké.