Hlavní navigace

Microsoft chystá masivní opravy Windows, IE či Office

Společnost zítra uvolní 16 aktualizací opravujících hned 34 zranitelností ve Windows, Office nebo Internet Exploreru.
Filip Brůcha 13. 6. 2011

Sdílet

„Půjde o mišmaš obvyklý pro sudý měsíc. Do jisté míry se dal očekávat,” říká Andrew Storms, ředitel bezpečnostních operací v nCircle Security. Upozorňuje tak na skutečnost, že Microsoft obvykle střídá vydávání velkých a malých aktualizací. Například v květnu si tak uživatelé mohli stáhnout pouze dvě aktualizace opravující tři zranitelnosti.

Červnový Tuesday patch naproti tomu přinese 16 aktualizací. Devět z nich hodnotí Microsoft jako kritické, představují tedy největší hrozbu, a zbylých sedm aktualizací nese označení důležité. Půjde o druhý největší Tuesday patch v letošním roce, ať už co se týče počtu aktulizací, tak i samotných oprav.

Dva z kritických aktualizačních balíčků jsou určeny pro internetový prohlížeč Internet Explorer. První z nich obsahuje opravy pro všechny jeho verze, včetně nejnovějšího IE9, zatímco druhá aktualizace se dotýká IE8 a starších verzí. Od březnového uvolnění IE9 je to vůbec poprvé, co se Tuesday patch zabývá i tímto prohlížečem. Stejně tak jde o jeho první kritickou opravu. „Zranitelnost asi obsahovala už jeho první verze,” odhaduje Storms. Microsoftu totiž obvykle trvá dva a půl měsíce, než opravu otestuje.

Z dalších aktualizací se jich 10 zaměří na operačních systémy Windows, dva na kancelářskou sadu nástrojů Office a po jedné aktualizaci obdrží bezpečnostní klient Forefront a webové platformy .Net a Silverlight.