Hlavní navigace

Microsoft dolaďuje podporu IMAP pro Outlook.com

14. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Společnost spustila podporu protokolu IMAP pro svou freemailovou službu ve čtvrtek. Někteří uživatelé ale měli smůlu, protože IMAP jim nefungoval úplně správně nebo vůbec.

Hlášení různých problémů se začala objevovat v podstatě hned po zveřejnění oznámení na blogu, a to v komentářích k blogovému příspěvku. Nutno podotknout, že pracovníci Microsoftu se v tomto případě ze všech sil snažili problémy co nejrychleji vyřešit a živě komunikovali s postiženými.

„Viděli jsme několik zpráv od uživatelů, kteří hlásili chybu číslo 9, proto se jí věnujeme s nejvyšší prioritou,“ napsal Ben Poon, programový manažer společnosti Microsoft odpovědný za Outlook.com, v reakci na chybu související s vypršením časového limitu.

Dalším častým problémem je, že zprávy odstraněné pomocí klientské aplikace s podporou protokolu IMAP zůstávají na webové rozhraní Outlook.com. Mezi komentáři k blogovému příspěvku se objevují také otázky a doporučení pro specifické konfigurace v určitých případech v určitých operačních systémech a e-mailových klientech.

Matthew Cain, analytik agentury Gartner uvedl, že rozšiřování podpory protokolu IMAP, zejména s ohledem na různé způsoby, jakými si mohou IMAP interpretovat vývojáři, může být obtížné. „Důkladné testování a prověřování všech hlavních variant je nezbytným předpokladem před každým spuštěním ostrého provozu nové služby,“ dodal Cain.

Ve svém čtvrtečním oznámení Microsoft uvedl, že podpora pro vyhledávání pomocí IMAP rozšiřuje možnosti klientského softwaru a zařízení, které mohou spolupracovat s Outlook.com.

„Díky zavedení této novinky získávají uživatelé plnohodnotnou e-mailovou službu, kterou mohou podporovat nejrůznější aplikace a zařízení, včetně těch, které nevyužívají technologii EAS (Exchange ActiveSync ), jako jsou Mac Mail nebo Thunderbird,“ napsal zástupce Microsoftu Steve Kafka v blogu.

Outlook.com již podporuje EAS, který umožňuje jeho použití se zařízeními se systémy Windows Phone , iOS a Android, ovšem v rámci produktů Microsoftu. Společnost přidala podporu univerzálního protokolu IMAP na základě zpětné vazby od uživatelů, kteří se této služby hlasitě dožadovali,“ dodal Kafka.

Podpora IMAP také umožní nezávislým vývojářům vyvíjet vlastní aplikace podporující Outlook.com, případně mohou jeho podporu integrovat do svých stávajících aplikací.

Cloud23

Outlook.com , který byl poprvé představen v polovině roku 2012, nahradil Hotmail ve funkci webmailové služby nabízejí bezplatně poštovní schránky nejen na standardních doménách, ale i na vlastních doménách uživatelů. Outlook.com má podle Microsoftu významně konkurovat zavedenějším službám, jako je Google Mail nebo Yahoo Mail. IMAP je tedy dalším logickým krokem k získání dalších uživatelů.