Hlavní navigace

Microsoft Edge nenabídne žádná rozšíření ani pluginy až do roku 2016

26. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Microsoft, Computerworld.com
Nový internetový prohlížeč Microsoftu jménem Edge nabízí veliký příslib do budoucna a zdá se, že je to rychlý a atraktivní browser. V současnosti je však do veliké míry holý. A situace se jen tak nezlepší.

Microsoft Edge Nepodporuje rozšíření ani pluginy z Internet Exploreru, což znamená, že tyto funkce do prohlížeče není možné nijak přidat. Řešením by mohly být HTML a Javascript rozšíření podobná těm z Google Chrome, která Microsoft přislíbil.

Tyto pluginy měly původně dorazit již v prvním velkém updatu Windows 10, jež měl dorazit v listopadu. Ačkoliv tato aktualizace bude obsahovat pár vylepšení pro Edge, vytoužená rozšíření mezi nimi nebudou. Podle Microsoftu se Edge svých pluginů dočká nejdříve v roce 2016.

„Našim cílem je nabízet našim zákazníkům personalizovaný zážitek z prohlížení webu, proto je zavedení rozšíření pro Microsoft Edge vysokou prioritou. Intenzivně pracujeme na bezpečnosti a spolehlivosti budoucího modelu nových pluginů a plánujeme jej sdílet s uživateli v jednom z budoucích updatů Windows 10 v roce 2016“ uvedl Microsoft.

Tato zpráva sice může být zklamáním, ale vzhledem k téměř kompletní tichosti Microsoftu ohledně nových rozšíření rozhodně není překvapující. Ani samotní vývojáři dosud nedostali informace, které potřebují k vývoji rozšíření pro prohlížeč.

Mezi nové prvky, které nabídne listopadový update, patří zejména vizuální změny: Barevné titulky nebo možnost přidání nových dlaždic do menu Start.

Aktualizace také umožní využití licenčního klíče z Windows 7 nebo 8 k instalaci a aktivaci nové generace systému. Update nabídne také celou řadu oprav a záplat včetně podpory pro více než 500 ikon v menu Start.