Hlavní navigace

Microsoft končí s podporou Windows Mobile 6

20. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Microsoft už mobilní operační systém Windows Mobile nepodporuje dlouhou dobu, nyní ukončuje i službu Windows My Phone pro Windows Phone 6.x.

Pod záminkou „zkvalitňování služeb“ Windows Live, jakožto hlavního centra cloudových služeb, se společnost Microsoft rozhodla k 6. srpnu 2011 ukončit podporu služby Microsoft My Phone a Marketplace pro Windows Mobile verze 6.x. Svou pozornost bude nadále soustředit výhradně na nový systém Windows Phone 7 a všechny služby a produkty ve verzi Mango, které plánuje v následujících měsících postupně uvádět na trh.

My Phone slouží jako centrum pro on-line správu a zálohu kontaktů, kalendáře, hudby a dalšího obsahu mobilního telefonu. Zatímco k ukončení služby Microsoft My Phone dojde již 6. srpna, přístup k obsahu uloženému na http://www.microsoft.com/myphone bude možný až do 6. října 2011. Poté již nebude žádný obsah v souvislosti s touto službou k dispozici. Společnost Microsoft automaticky přemístí všechny kontakty, záznamy v kalendáři, zprávy a fotografie do služby Windows Live SkyDrive. Ostatní obsah jako videa, hudební soubory a další dokumenty do služby SkyDrive přemístěny nebudou. Každý uživatel si tedy bude muset svůj obsah z My Phone uložit do svého počítače. Ti uživatelé, kteří nebudou mít možnost si svá data ze služby My Phone odebrat, si mohou objednat speciální službu Zákaznická podpora Microsoft a veškerý obsah na svých účtech My Phone si nechat vypálit na média CD/DVD. O této změně budou všichni uživatelé včas informováni.