Hlavní navigace

Microsoft láká vývojáře Androidu na Windows Phone 7

Společnost chce k sobě přetáhnout vývojáře aplikací pro telefony Android. Nabízí jim pomoc při portování aplikací na Windows Phone.
Filip Brůcha 12. 6. 2011

Sdílet

Microsoft v tomto týdnu uvolnil Windows Phone API mapovací nástroj. Chce tak vývojářům konkurečního Androidu usnadnit úpravu jejich aplikací pro vlastní mobilní platformu. „Vývojáři by měli tento nástroj považovat za jakýsi překladový slovník,” vysvětlil Jean-Christophe Cimetiere,  technický evangelista pro interoperabilitu.

Společnost také zveřejnila bílou knihu nesoucí název Windows Phone 7 příručka pro vývojáře Android aplikací, ve které popisuje rozdíly mezi oběma platformami - například to, jakým způsobem pracují s neaktivní aplikací nebo multitaskingem.

Microsoft se společně se svými partnery, například Nokií, dlouhodobě snaží zatraktivnit Windows Phone i vývojářům aplikací pro konkureční platformy. V hledáčku má zejména vývojáře pro Android a iOS. Právě tyto dva mobilní operační systémy se podle nejnovějšího průzkumu agentury VisionMobile těší u vývojářů největší oblibě. Až 67 % respondetů preferuje vývoj aplikací pro Android od Googlu, zatímco pro iOS vyvíjí 59 %.Pro Microsoft průzkum nedopadl dobře. S 36 procenty je až sedmým nejoblíbenějším mobilním operačním systémem. Více se můžete dočíst v článku Vývojáři mobilních aplikací preferují Android.