Hlavní navigace

Microsoft nabídne odstranění dalších vlastních aplikací

 Autor: © Microsoft
Kalkulačka, Pošta, Kalendář a další předinstalované aplikace už nebudou neodstranitelné.
-vt 24. 10. 2018

Sdílet

Microsoft činí další krok směrem k pohodlnějšímu odstraňování bloatwaru z Windows, některého představovaného jeho vlastními aplikacemi. Speciální nástroj by k tomu měl obsahovat jeden z prvních buildů na příští rok připravovaného updatu.

Insider build 18262 podle vyjádření Microsoftu umožní uživatelům odinstalovat několik jeho vlastních aplikací přímo ze Start menu. Nejde však o součást Redstonu 5 oficiálně známého jako October 2018 Update, jenž Microsoft v současnosti dokončuje, ale až o součást updatu příštího, který by měl vyjít v první půli příštího roku.

V buildu bude možno aplikace odinstalovat přímo ve Start menu, prostřednictvím nabídky zobrazené po pravém kliknutí. Mezi ty, kterých se tato možnost bude týkat, zatím Microsoft zapsal 3D Viewer, Kalkulačku, Kalendář, Hudbu Groove, Poštu, Filmy a TV pořady, Malování 3D, Výstřižky, Sticky Notes a Hlasový záznam.

Už v minulosti přitom Microsoft umožňoval odinstalovat i jiné předinstalované aplikace, jako Skype, Tipy, Print3D, Počasí a některé další.

Zvlášť pak stojí kategorie herního bloatwaru jako jsou Candy Crush Soda Saga nebo Disney Magic Kingdoms, které sice odinstalovat jdou, ale které zaplavují dokonce i firemní počítače, včetně vlastních Microsoft zařízení Surface, aniž by uživatelé pořádně věděli proč vlastně. Není pochyb, že až budou počítače prodávány bez těchto předinstalovaných aplikací, řada uživatelů Windows zajásá.