Hlavní navigace

Microsoft navrhuje dát infikovaná PC do karantény

15. 3. 2010

Sdílet

Scott Charney, viceprezident společnosti Microsoft, navrhuje dávat infikovaná PC do karantény. Podle něj totiž ohrožují další uživatele Internetu. Svůj návrh přirovnal k legislativě, která v posledních letech stále více omezuje kouření na veřejnosti.

Podle Charneyho je to ve světě IT stejné: každý má právo se chovat tak, aby škodil sám sobě, nikoliv ale ostatním. Jeho návrh je samozřejmě velmi kontroverzní a není také jasné, jak by se realizoval technicky. Předpokládá se, že významnou roli by v tom mohli sehrát poskytovatelé Internetu, kteří by monitorovali, zda jsou PC jejich zákazníků infikována. Kdo by toto úsilí ale zaplatil? A nedostali by se poskytovatelé do konfliktu se smluvními podmínkami, které se zákazníky uzavřeli? Znamenala by karanténa úplné odstřižení od Internetu?

Charney ve svém projevu na bezpečnostní konferenci firmy RSA zmínil také rizika cloud computingu a navrhl technologii pro správu identit U-Prove. Tento projekt byl původně navržen na pomoc německé vládě, která se snaží zavádět elektronická ID. Microsoft tyto své technologie zveřejnil pod open source licencemi typu FreeBSD.

 

Zdroj: The Register