Hlavní navigace

Microsoft nebude sdělovat detaily o aktualizaci Windows Phone

Microsoft zklamal některé z uživatelů Windows Phone tím, že se rozhodl přestat zveřejňovat informace o tom, kdo kdy bude mít dostupnou poslední aktualizaci OS.
Martin Noska 9. 1. 2012

Sdílet

Dosud byly tyto informace k dispozici na webové stránce s názvem "Where's My Phone Update?", kde si uživatelé mohli najít, kdy bude aktualizace pro jejich model smartphonu v jejich zemi a u jejich operátora dostupná. To podle Erica Hautala, generálního manažera pro zákaznickou zkušenost Windows Phone v Microsoftu, končí.

Jedná se tak o výraznou změnu od března, kdy Hautala s velkými ovacemi stránku "Where's My Phone Update?" představil. Ta byla vytvořena právě na základě zpětné vazby uživatelů, kteří chtěli více informací o dostupnosti updatů. Nyní Microsoft místo toho bude zveřejňovat jen vágní informaci, že aktualizace je k dispozici všem operátorům, kteří si jí vyžádají.

Hautala tento krok zdůvodňuje tím, že jak platforma Windows Phone údajně roste, již není reálné poskytovat detaily o tom, v které zemi, u jakého operátora či pro který model je aktualizace dostupná. Microsoft totiž čelí podobným problémům jako Google, který také dodává operační systém, ale ne hardware a je až na výrobcích smartphonů a operátorech, aby se rozhodli, kdy a zda vůbec bude update dostupný. Narozdíl od Androidu je ale podíl Windows Phone na trhu stále mizivý a podle měření společnosti Net Applications nedosahuje ani půl procenta.

Uživatelé ovšem reagují kriticky. Například Darren Baker, který se označuje jako partner Microsoftu, který vyvíjí aplikace pro Windows Phone, je rozzuřen a označuje zrušení poskytování informací o aktualizacích za chybu obrovských rozměrů. Jiný uživatel tento krok považuje za odklon od jasné a průhledné komunikace, která se Microsoftu vymstí.