Hlavní navigace

Microsoft nechce aktualizovat Windows Phone 7 na verzi Apollo

20. 4. 2012

Sdílet

 Autor:
Vývojářský evangelista Microsoftu opravil své dřívější tvrzení, že všechna současná zařízení s WP7, včetně nové Nokie Lumia 900, budou aktualizována na další verzi Windows Phone 8, zvanou Apollo.

Evangelista Nuno Silva ve svém čtvrtečním blogu uvedl, že při rozhovoru pro portugalský web Zwame chtěl pouze říci, že současné aplikace pro Windows Phone bude možné používat i v další verzi tohoto operačního systému. Mylně prý zaměnil aplikační kompatibilitu s mžonosít aktualizace operačínho systému telefonu, čímž dal vzniknout různým spekulacím.

Jeho poslední vyjádření opět nechává některé otázky nezodpovězené. Například tu, jestli nová Nokia Lumia 900 bude aktualizována na verzi Apollo, čímž způsobil pozdvižení mezi potencionálními kupci tohoto telefonu. „Jaký smysl by mělo kupovat Lumii, pokud by po svém uvedení nedostala žádný velký update,“ napsal například jeden z uživatelů v komentáři.

O tom, zda Lumia 900 upgrade dostane či nikoliv, toho moc neví ani americký telekomunikační operátor AT&T. Informace o dalších verzích Windows Phone prý mezi sebou nesdílí ani představitelé Microsoftu a Nokie. Mluvčí Microsoftu na přímou otázku jen potvrdila to, co na svém blogu napsal Silva, tedy že všechny aplikace umístěné ve WP Marketplace poběží i na další verzi Windows Phone. Mluvčí společnosti navíc připomněla, že nástupce poslední verze Windows Phone 7.5 zatím nebyl oficiálně potvrzen, takže je předčasné spekulovat o tom, jaké požadavky a nástroje bude budoucí iterace mít.

Podle Jacka Golda z J. Gold Associates by měli Microsoft s Nokií na budoucích verzí Windows Phone pracovat společně. To, na jakých WP nová Lumia poběží, se dá podle něj poznat z hardwarových požadavků další verze. Pokud se v nich bude hovořit například o dvoujádrovém procesoru, bude jasné, že jednojádrová Lumia 900 zůstane u současné verze WP.