Hlavní navigace

Microsoft obhajuje opravu Internet Exploreru

Společnost Microsoft se snaží uklidňovat uživatele a firemní zákazníky. Bylo prý provedeno vše možné k opravení trhliny v IE poté, co hackeři v Číně zaútočili na Google a jiné společnosti.
Petr Šverák 26. 1. 2010

Sdílet

Kancelář společnosti Microsoft v Singapuru potvrdila, že je vynakládáno mnoho úsilí na poskytování přesných informací, poradenství a dalších kroků po nedávné sérii zneužití zranitelnosti v Internet Exploreru.

"Je velmi politováníhodné, že náš produkt byl využit ke kriminální činnosti," řekl Mike Chambers, manažer komunikace a společenských záležitostí singapurské pobočky společnosti Microsoft."Budeme nadále spolupracovat s Googlem, představiteli průmyslu a příslušnými orgány abychom tuto situaci vyšetřili."

Chambers dodává, že nejnovějším krokem bylo vydání minořádného patche v pátek brzo ráno singapurského času.

"Všem uživatelům, kteří nevyužívají automatické updaty pro aktuálně podporované verze operačního systému Windows a prohlížeče Internet Explorer, je doporučeno využít tuto opravu co nejdříve," dodává. "Pokud je patch nainstalován, jsou uživatelé chraněni proti známým útokům, které byly široce medializovány."

"Budeme pokračovat v poskytování updatů a nových informací, hned jak to bude možné, abychom udrželi uživatele obeznámené se situací," slibuje.

Zde jsou některé rady společnosti Microsoft pro uživatele a firemní zákazníky:

Stejně tak jako aktualizujete svůj antivirový software, který chrání před novými a stále se vyvíjejícími viry a červy, je potřeba udržovovat updatovaný i browser a jiný software stahováním nejnovějších verzí. Microsoft důrazně doporučuje uživatelům, kteří využívají IE 6 nebo 7, upgrade na Internet Explorer 8 co nejdříve.

Microsoft také radí uživatelům s operačním systémem Windows XP SP2 či starším jeho upgradování na Windows XP SP3.

V neposlední řadě Microsoft doporučuje rady ze Security Advisory, jako je například zapnutí firewallu, využívání všech updatů softwaru a nainstalování antivirových a antispyware aplikací. Nakonec Chambers dodává, že "definitivní oprava je stále ve vývoji a bude vydána hned, jak budou u konce všechny potřebné testy."