Hlavní navigace

Microsoft odhalil Visual Studio 2010 a .Net Framework 4.0

Společnost Microsoft včera poprvé představila změny, které mají přinést nové verze vývojářských nástrojů s označením Visual Studio 2010 a .Net Framework 4.0.
Martin Noska 1. 10. 2008

Sdílet


Společnost Microsoft včera poprvé představila změny, které mají přinést nové verze vývojářských nástrojů s označením Visual Studio 2010 a .Net Framework 4.0.

Microsoft se posle svých slov zaměří na pět základních oblastí: rozvoj platforem nové generace, tvorbu specializovaných aplikací pro konkrétní obchodní procesy, podporu nových trendů jako jsou distribuované webové aplikace, usnadnění spolupráce jednotlivých členů vývojového týmu během celého životního cyklu aplikací a s tím spojené zefektivnění práce vývojářů. Visual Studio 2010 a .Net Framework 4.0 mají představovat základ budoucího vývoje aplikací pro co největší počet zařízení, od osobních počítačů přes servery až po kapesní zařízení a internetové služby.

Současný přístup k vývoji aplikací a jejich následným úpravám totiž vede v některých případech k prodlužování vývojových cyklů a snižování produktivity práce. Visual Studio Team System 2010 (VSTS 2010) přináší nové funkce, které usnadní všem členům vývojového týmu, od klíčových programátorů přes projektové manažery až po obchodní analytiky, přispívat k vývoji aplikací v průběhu celého jejich životního cyklu. Mezi tyto funkce patří:

  • Modelovací nástroje. Nová architektura VSTS2010 umožní netechnicky založeným uživatelům vytvářet a používat modely pro nastavení systémových i obchodních funkcí v grafickém prostředí. Podporuje prostředí Unified Modeling Language (UML) i Domain Specific Language (DSL). Přicházející modelovací nástroje ve Visual Studiu 2010 jsou součástí nové, rozsáhlé modelovací platformy zaměřené na komplexní návrh, tvorbu a správu servisně orientovaných aplikací. Budou využívat jednotnou metadata repository homogenně propojenou s ostatními metadaty a zdrojovými kódy životního cyklu aplikací.
  • Zvýšená efektivita testování. VSTS 2010 přináší zjednodušené nástroje pro testování aplikací v průběhu celého životního cyklu aplikací. Nové funkce zahrnují nástroje pro odstranění nereprodukovatelných chyb, snadné nastavení a nasazení testů, propracované plánování testů a sledování jejich průběhu.
  • Propracované možnosti spolupráce. Inovovaný Team Foundation Server (TFS) umožní vývojovým týmům nastavit a přizpůsobit každý aspekt agilního programování a snadno sledovat změny zdrojového kódu v grafickém prostředí. VSTS 2010 poprvé přináší také podporu sestavování softwaru založeného na pracovních procesech, které umožní odhalit chyby před tím, než ovlivní práci ostatních členů týmu.

V souladu se snahou zjednodušovat práci nezávislým vývojářům oznámil Microsoft, že s příchodem VSTS 2010 sjednotí nástroje pro vývoj běžných a databázových aplikací.

Podrobnější informace o Visual Studiu 2010 a .Net Framework 4.0 (v angličtině) naleznete na adrese http://go.microsoft.com/?linkid=9537302.