Hlavní navigace

Microsoft Office pro iPad je očekáván na 27. března

19. 3. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Microsoft posílá novinářům pozvánky na tiskovou konferenci, která se má uskutečnit 27. března v San Francisku. Jsou pravdivé zvěsti, které okolo ní kolují?

Informace, které unikly na internet, naznačují, že by se mohlo jednat o první tiskovou konferenci nového šéfa redmondského giganta Satyi Nadelly, které by tuto příležitost mohl využít k tomu, aby představil verzi kancelářského balíku Microsoft Office pro iPad.

Microsoft už na softwaru nějakou dobu pracuje. Loni v říjnu jeho tehdejší šéf Steve Ballmer oficiálně potvrdil, že verze Office pro iPad je ve vývoji. V únoru pak proběhly webem zprávy, že Office pro iPad bude oficiálně představen v první polovině roku 2014.

Podle Mary Jo Foleyové z portálu ZDNet by měl být dlouho očekávaný balík Microsoft Office pro iPad ukázán veřejnosti již do konce března, přičemž dodává, že výše zmíněná událost by mohla být pro tyto účely ideální.

Tuto možnost připouští také Tom Warren z The Verge. Ten uvádí, že verze softwaru pro iPad bude podobná té, která existuje pro iPhone, a bude tedy pro editaci vyžadovat předplatné Office 365.

Od Nadelly se také očekává, že na sanfranciské akci bude probírat i strategii své společnosti „mobile first, cloud first“, tedy „nejprve mobilita, nejprve cloud“.

Zdroj: IDG News Service