Hlavní navigace

Microsoft oficiálně uvedl Office 2010 a SharePoint 2010

Microsoft ve středu 12. května celosvětově představil produkty Office 2010 a SharePoint 2010. Společně s těmito produkty byly uvedeny na trh MS Visio 2010 a MS Project 2010.
Martin Noska 13. 5. 2010

Sdílet

Microsoft slibuje, že uživatelům z řad firemních zákazníků přinesou nové aplikace znatelné zvýšení produktivity a růst návratnosti investic do informačních technologií. Kromě růstu produktivity práce zaměstnanců nové programy přinést úsporu nákladů na správu informačních technologií a zlepšit komunikaci uvnitř firmy i navenek.

Mezi hlavní novinky patří:
·    Microsoft Office Web Apps. Tato hostovaná sada umožní práci s dokumenty prostřednictvím internetového prohlížeče. Office Web Apps jsou nyní dostupné všem uživatelům multilicencí a uživatelům serveru SharePoint Server nebo služby SharePoint Online.
·    Office Mobile 2010. Aplikace kancelářské sady Microsoft Office 2010 mohou být používány
i na cestách. Uživatelé mohou pracovat s dokumenty spuštěnými v počítačích nebo prostřednictvím sady Office Mobile v mobilním telefonu.
·    Microsoft Outlook Social Connector. Doplňky Outlook Social Connector pro sociální sítě (LinkedIn, Facebook, MySpace atd.) do Outlooku má přinést rychlejší komunikaci s přáteli a známými, zobrazení historie komunikace a jednodušší udržování kontaktů. To vše bez nutnosti přepínání aplikací a změny zažitých návyků.
·    OneNote ve všech sadách Office. Digitální poznámkový blok OneNote uloží výřezy obrazovky, zkopírované články z webu, vlastní poznámky, video i audio záznamy. K poznámkám lze uložit i související soubory.
·    Současná práce na jednom dokumentu a sdílení dokumentů. Aplikace Microsoft Word, Microsoft Office PowerPoint a Microsoft OneNote umožňují současnou práci několika uživatelů na jednom dokumentu uloženém ve webovém úložišti SkyDrive služby Windows Live nebo SharePoint.
·    Nové možnosti grafického vyjadřování. Kancelářská sada přináší nové textové efekty, nové grafické efekty, nové diagramy SmartArt, editace fotografií a videa. Aplikace PowerPoint pak umožňuje nové animace a přechody mezi snímky prezentace. Minigrafy v Excelu zobrazují trend v rámci jedné buňky.
·    Snazší zvládání přívalu e-mailů. Aplikace Outlook v takzvaném konverzačním zobrazení obsahu poštovních složek shrne stovky e-mailů do několika konverzací podle záhlaví zpráv.

Co se týká druhé novinky, platformy Sharepoint, tu lze nově také využívat prostřednictvím služeb cloud computingu v rámci služeb Microsoft Online. Pro vývojáře má být výhodou snadnější modelování, testování a ladění řešení na platformě SharePoint 2010. Platforma rovněž podporuje Open XML formát, Silverlight, REST a LINQ.