Hlavní navigace

Microsoft oznámil aktualizace aplikací pro Windows 8

8. 10. 2012

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Steven Sinofsky z Microsoftu na svém blogu oznámil ve čtvrtečním příspěvku spoustu novinek k aktualizacím aplikací, které budou v následujících dnech a týdnech k dispozici prvním majitelům Windows 8 RTM.

Jednou z hlavních novinek je, že ve verzi Windows 8 RTM Microsoft zablokoval jakékoli obcházení nového rozhraní (dříve známého jako Metro).

Od 6. října bude ve Windows Store k dispozici aktualizace Bingu s dalšími stabilně vydávanými aktualizacemi až do vypuštění ostré verze Windows 8, ke kterému by mělo dojít 26. října. Na blogu zveřejnil Gabriel Aul z Microsoftu seznam aktualizovaných aplikací, které byly poprvé vydány ve Windows 8 Consumer Preview v srpnu. Aul také zabrousil do popisu specifických vylepšení pro každý program. Prohlásil, že aktualizace budou také k dispozici výrobcům PC s předinstalovanými Windows 8, stejně jako uživatelům, kteří nainstalovali Windows 8 RTM.

Mezi aplikacemi aktualizovanými v týdnech předcházejících vydání Windows 8 jsou například SkyDrive, Pošta, Kalendář, Lidé, Fotografie, Mapy, Novinky a Hry. Koncem minulého měsíce Microsoft oznámil aktualizaci SkyDrive a brzy přidá funkci do SkyDrive vyhledávání umožňující přejmenovávání a přesouvání složek.

Aplikace Pošta bude kromě jiných zajímavých aktualizací nově zahrnovat zobrazení konverzace v doručené poště a aplikace Fotografie bude podporovat ořezávání a rotaci fotografií, plus automatizovanou prezentaci. Aplikace Mapy nově nabídne pohled na mapu z ptačí perspektivy, několik nových map, pomocníka při navigaci a propojení Map s vyhledávačem Bing.

Když jsme u Bingu, nový nástroj umožní stahovat obrázky do obrazovky zobrazené po zamčení počítače. Aplikace Novinky pro změnu nabízí vylepšenou čtečku článků s výběrem písma, přiblížením a dalšími funkcemi. Aplikace Počasí bude nyní zahrnovat více než desetidenní předpovědí počasí a přesnější hlášení teplot.

Závěr? Zatímco Windows Store může trpět vážnými problémy s aplikacemi třetích stran, je hezké vidět, že Microsoft se věnuje podpoře aplikací, nad kterými má přímou kontrolu. Plný seznam vylepšení vestavěných aplikací ve Windows 8 naleznete přímo na blogu Stevena Sinofského.