Hlavní navigace

Microsoft po akvizici za 8,5 miliardy dolarů ponechá Skype multiplatformní

11. 5. 2011

Sdílet

Společnosti Microsoft a Skype oznámily dohodu o akvizici za 8,5 miliardy dolarů. Jaké má softwarový gigant se Skypem plány?

Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft a Tony Bates, výkonný ředitel společnosti Skype, stvrzují akviziciSkype se po odkupu stane divizí Microsoftu a do jejího čela se postaví současný výkonný ředitel Tony Bates. Zodpovídat se bude přímo Stevu Ballmerovi, výkonnému řediteli společnosti Microsoft.

Po dokončení akvizice Microsoft plánuje přidat podporu Skypu do své herní konzole Xbox včetně Kinectu a do mobilního operačního systému Windows Phone. Uživatelé Skypu by měli být propojení s platformou Lync, Outlookem a službami Xbox Live.

Jedná se o zatím největší akvizici, kterou kdy Microsoft provedl, a proto se musí ujistit, že uživatelská základna, která pokrývá i uživatele zařízení jako jsou iPhone nebo smartphony s Androidem, nepřejde ke konkurenčním řešením (např. Google Talk). Skype má 170 milionů aktivních uživatelů a každý den se registruje dalších 600 000 s tím, že nárůst akceleruje.

iPhonu ani Androidu Microsoft dveře nezavírá

Důležité je proto oznámení, že Microsoft nadále umožní nabízet Skype pro konkurenční platformy. „Produkty a služby, které uživatelé Skypu znají dnes, porostou a budou vylepšovány,“ uvedl na tiskové konferenci Steve Ballmer. „Budeme nadále investovat do Skypu pro zařízení s jinými platformami než Microsoft,“ dodal.

skoleni

Jako důvod akvizice Microsoft uvádí rostoucí význam videohovorů a možnost dosáhnout lepších výsledků s technologiemi společnosti Skype. Nezanedbatelný je také potenciál příjmu z reklamy, kterou Skype nyní zobrazuje např. na počátku videohovorů.

Microsoft udělal nabídku investiční skupině, která vlastní Skype, vedené společností Silverlake Partners v květnu a dohodu záhy podepsal. Dokončení dohody za 8,5 miliardy dolarů se očekává v tomto kalendářním roce v závislosti na schválení regulačními úřady. Investiční skupina odkoupila dříve Skype od společnosti eBay, která jej získala v roce 2005.

Zdroj, foto: IDG News Service