Hlavní navigace

Microsoft představil domov budoucnosti

 Autor: © sellingpix - Fotolia.com
Nebude to trvat dlouho a k práci, zábavě i ovládání domácnosti budeme používat velké dotykové obrazovky umístěné na stěně.
Martin Stančík 5. 3. 2013

Sdílet

Pomocí velkoplošných displejů budeme moci mluvit se svými přáteli, zatímco nám osobní virtuální šéfkuchař bude nabízet jídla, které můžeme uvařit z ingrediencí v naší lednici. Všechna naše zařízení budou reagovat na hlasové pokyny a my budeme moci mezi těmito zařízeními jednoduše přesouvat informace pomocí několika dotyků na obrazovku.

To je představa Microsoftu o blízké budoucnosti, která byla představena ve videu vydaném v pátek. Microsoft vytvořil tzv. Envisioning Center v Richmondu, v němž zhomtnil své představy o budoucnosti výpočetní techniky, od níž nás nedělí generace, ale pět až deset let. A tato budoucnost samozřejmě zahrnuje celou řadu produktů Microsoftu, především nové tablety Surface.

Microsoft ukázal, jak lidé budou moci komunikovat s displeji umístěnými na stěnách svých domovů a přenášet na ně informace z tabletu Surface či mobilního telefonu. Jakmile se uživatel dostaví domů, bude moci na všechna zařízení v domě jednoduše přenést fotografie - například do digitálních rámečků umístěných v pokojích. Microsoft představil domov, který bude chytrý - člověk v kuchyni bude například vařit a najednou se před ním na lince s dotykovým displejem zjeví recept.

Domov nedaleké budoucnosti bude propojený celou řadou zařízení. Představa Microsoftu je samozřejmě velmi idilická: babička čte před spaním pohádky dětem, jež bydlí na druhém konci světa a děti se na pohádku mohou dívat jako na animovaný příběh na velkém displeji ve svém pokoji. Pokud malá holčička nemá ráda letadla, může postavu v příběhu přimět, aby cestovala vlakem jen za pomoci hlasového příkazu. Zapomeňte na klávesnice, v budoucnosti počítače rychle a efektivně odpovídají na hlasové pokyny.

„Rád o Envisioning Centru mluvím jako o konceptu auta, který nám umožní lidem ukázat, jaké by to mohlo být s technologiemi v budoucnu a získat od nich odezvu,“ napsal Steve Clayton z Microsoftu na oficiálním blogu při představení Envisioning Centra. „Představujeme trendy, které podle nás mají velký potenciál.“ Budoucnost výpočetní techniky tak určitě vypadá v očích Microsoftu velmi slibně. Mějte však na paměti, že dvouminutové video popisující techniku v budoucnu lze vytvořit mnohem jednodušeji, než konkrétní produkty.