Hlavní navigace

Microsoft představil nový operační systém pro GPS navigace

Společnost Microsoft v úterý představila svůj první operační systém speciálně určený pro přenosné navigační přístroje s technologií GPS (Global Positioning System).
Martin Noska 18. 6. 2008

Sdílet


Společnost Microsoft v úterý představila svůj první operační systém speciálně určený pro přenosné navigační přístroje s technologií GPS (Global Positioning System).

Nový systém nese název Windows Embedded NavReady 2009 a je založen na jádru Windows CE. Je tedy určen pro firmy, které vyrábí navigační přístroje a zahrnuje funkce, které tento systém dělají údajně „web-friendly“, jako je například snadné připojení k on-line službám a internetu, stejně jako propojené s mobilními telefony a běžnými počítači s OS Windows prostřednictvím Bluetooth.

Cílem tohoto nového operačního systému má být podpořit další rozšiřování mobilních navigačních zařízení, neboť ty patří mezi „nejžhavější“ elektronické přístroje letošního roku a podpora připojení na internet a jeho služby je může dále zatraktivnit.

Microsoft do Windows Embedded NavReady 2009 zahrnul také funkci Live Search, která má za úkol pomoci uživatelům nalézt body jejich zájmu prostřednictvím jejich navigačních přístrojů a je podobné službě Live Search Maps. Operační systém také podporuje synchornizaci s MSN Direct pro aktualizaci informací o hustotě dopravy, cenách pohoných hmot a podobně, říká Microsoft.

Nový OS také umožňuje navigačním přístrojům být používané jako „druhý displej“ jiných mobilních zařízení, využívající operační systém Windows Vista a Microsoft tuto funkci nazývá SideShow.

Windows Embedded NavReady 2009 už plánuje v příští řadě svých navigačních přístrojů používat společnost Mio Technology a společnost předpokládá, že nové produkty s tímto operačním systémem budou moci nabídnout širší funkce a vyšší rychlost než dosud.
Nenechte si ujít:
Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém Singularity

Asus uvedl nové GPS navigační přístroje R300 a R700

Nová úroveň mobilní navigace - Maps 2.0

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Nokia představuje svou vizi evoluce internetu
A jaký je váš názor na tento nový operační systém? Podělte se o něj s námi v diskuzi k článku.