Hlavní navigace

Microsoft představil OneDrive pro firmy

7. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft představil službu OneDrive pro firmy (nové označení pro cloudovou službu dříve známou jako SkyDrive Pro) a oznámil, že společnosti si ji mohou zakoupit jako samostatný produkt bez nutnosti předplácet si k němu Office 365 či SharePoint Online.

OneDrive pro firmy (v originále OneDrive for Business) je služba, na niž zaměstnanci mohou ukládat, sdílet a synchronizovat osobní a pracovní soubory. Od prvního dubna společnosti získají přístup ke službě mimo jiné v rámci sady Office Online, což je bezplatná webová verze kancelářského balíku dříve označovaného jako Office Web Apps. Firmy, které využívají OneDrive pro firmy jako součást Office Online, mohou získat 25 GB místa na cloudu pro každého zaměstnance za 5 dolarů měsíčně na uživatele. Další kapacitu lze samozřejmě v případě potřeby přikoupit.

Pokud si firma bude chtít novou verzi OneDrive předplatit samostatně, do dubna do září může využít 50% slevu a na jednoho uživatele zaplatit pouze 2,5 dolaru na měsíc. Firmy, které mají předplacené Office 365 ProPlus, mohou v tomto období využít ještě lepší nabídky a platit pouze 1,5 dolaru na měsíc na uživatele.

„S touto novou nabídkou mohou firmy všech velikostí začít s plnohodnotnou a intuitivní synchronizací a sdílením dat. Zaměstnanci mohou snadněji spolupracovat na tvorbě dokumentů sady Office v reálném čase pomocí webového prohlížeče nebo využívat své desktopové aplikace Office,“ uvedla na oficiálním blogu Julia Whiteová, generální manažerka pro Office 365.

OneDrive pro firmy bude dostupný bez jakýchkoli dalších doplatků u většiny edic Office 365, což je služba zahrnující online verze Exchange, Lync a SharePointu. Microsoft na oficiálním blogu oznámil také nová vylepšení, jichž se jeho cloudové služby dočkaly. Patří mezi ně příjemnější uživatelské rozhraní, v němž se na viditelné místo umisťují odkazy na často využívané funkce, nebo nový vyhledávač u OneDrive pro firmy, který nyní při psaní klíčového slova uživateli automaticky napovídá. Microsoft tyto novinky představil na konferenci SharePoint , jež se konala do čtvrtka v Las Vegas.