Hlavní navigace

Microsoft představil telefony řady Lumia 950 a 950XL

9. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Microsoft
Společnost Microsoft konečně představila nastupující vlajkové lodě Lumia. Jmenují se Lumia 950 a Lumia 950XL. Většina specifikací je pro oba telefony stejná, přesto se v několika zásadních věcech liší.

Společnost Microsoft konečně představila nastupující vlajkové lodě Lumia. Jmenují se Lumia 950 a Lumia 950XL. Většina specifikací je pro oba telefony stejná, přesto se v několika zásadních věcech liší.

Microsoft Lumia 950Model Lumia 950 nabízí displej o velikosti 5,2 palců a konektor typu USB C. Operačním systémem obou zařízení je Windows 10. Tělo telefonu tvoří barevné polykarbonáty ve dvou barvách – černé a bílé. Škoda, že se Microsoft trochu více barevně neodvázal. Srdcem telefonu je 64bitový šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808. Paměťi k ukládání dat je na první pohled málo, „jen“ 32 GB, na druhou stranu je možné ji rozšířit pomocí microSD karet o dalších 200 GB. Na co budete každý den určitě koukat je displej. Ten má úhlopříčku 5,2 palců a rozlišení 2560 x 1440 pixelů a tedy hustotu 564 pixelů na palec. Zadní kamera pochází ještě od Nokie. Jedná se o PureView kameru s rozlišením 20 megapixeů s možností nahrávání 4K videa a trojitým LED bleskem. Přední kamera je pětimegapixelová, nahrává Full HD video. Velkým plusem telefonů s Androidem nebo Windows bývá fakt, že jejich baterie je většinou možné vyjmout a vyměnit. Nejinak je tomu v tomto případě. Baterii s kapacitou 3000 mAh tak můžete v případě potřeby vyměnit za náhradní.

Lumia 950XL je od svého uvedení nejdražším telefonem od Microsoftu. Displej telefonu má 5,7 palců se shodným rozlišením a o něco menší hustotou pixelů na palec (ale kdo to pozná). Procesorem je Qualcomm Snapdragon 810 s osmi jádry a 64bitovou podporou. Až na baterii s kapacitou 3400 mAh jsou skoro všechny ostatní specifikace shodné s modelem 950. Jen displej kryje ochranné sklo Gorilla Glass 4 (u 950 je to 3. verze). Oba telefony jsou vybaveny všelijakými metry – barometrem, akcelerometrem, magnetometrem, a také gyroskopem a bezdrátovým nabíjením. Jediné, co vám telefony nabídnout nemohou, je skutečná společnost, o tu se budete muset postarat sami. 

special_kyberutoky