Hlavní navigace

Microsoft přidal uživatelům OneDrive 15 GB volného místa

23. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft v reakci na stížnosti majitele iPhonů, že po upgradu na iOS 8 nemají dostatek místa pro svá data, téměř zdvojnásobil bezplatný úložný prostor služby OneDrive.

„Ačkoliv možná vypadá zvláštně, že nové funkce oznamujeme v pátek večer, rozhodli jsme se tak proto, že jsme si všimli problémů s úložným prostorem na nových iPhonech a chceme uživatelům nabídnout rychlé řešení,“ napsal Douglas Pearce z týmu OneDrive na blogu. „Myslíme si, že oceníte více volného místa při nastavování vašeho iPhonu nebo upgradu na iOS8.“

OneDrive běžně nabízí všem uživatelům 15 GB úložného prostoru zcela zdarma, což je třikrát více než kolik nabízí třeba iCloud od Applu. Bonus v podobě dalších 3 GB mohli uživatelé získat, pokud si aktivovali automatické zálohování fotografií a videí na OneDrive z aplikace v iOS. Základních 15 GB zůstává i nadále, prostor pro zálohování se však zvýšil rovněž na 15 GB.

Pro získání volného místa si uživatelé musejí do svých iPhonů stáhnout aplikaci OneDrive a následně aktivovat již zmíněnou funkci. Pokud tak učiní do konce září, volné místo navíc jim zůstane už napořád.

Kromě uživatelů iOS se mohou z nového úložného prostoru těšit také uživatelé Androidu, Windows Phone a Windows.

Microsoft použil klasickou PR metodu – poukázal na nedostatky v konkurenčním produktu a nabídl vlastní řešení. O problémech uživatelů s nedostatkem úložného prostoru při upgradu na nový iOS 8 jsme vás informovali v samostatném článku. http://computerworld.cz/software/uzivatele-jsou-frustrovani-z-aktualizace-ios-51390