Hlavní navigace

Microsoft příští týden začíná prodávat telefony Kin, objednat si je můžete již nyní

9. 5. 2010

Sdílet

Ve čtvrtek 13. května začne operátor Verizon ve Spojených státech prodávat dvojici smartphonů Microsoft Kin.

Telefony Microsoft Kin jdou do prodeje, za 50 a 100 dolarů

Společnost Verizon začne ve čtvrtek prodávat chytré telefony Microsoft Kin One a Kin Two. Jejich cenu operátor po dohodě s Microsoftem stanovil na 50 (950 Kč), respektive 100 dolarů (1900 Kč) společně s uzavřením smlouvy na dva roky. Očekávalo se, že cena příslušníků rodiny Kin bude nižší než například  u konkurenčního iPhone, že to bude ale o tolik méně, je poměrně překvapující. Předobjednat si telefony je možné již nyní.

skoleni

Oba nové telefony jsou vybaveny dotykovým displejem a vysunovací klávesnicí, Kin Two ale díky jejich větší šířce nabízí uživateli větší komfort. Telefony disponují pamětí o velikosti 4 GB a 8 GB. Kin One se může pochlubit navíc 5megapixelovým fotoaparátem, Kin Two pak dokonce 8megapixelovým. O zvuk se u obou zařízení stará přehrávač Zune, který byl převzat ze stejnojmenného zařízení Microsoftu.

Největší předností má být ale on-line přístup k společenským sítím Facebook, Twitter nebo MySpace, který si může uživatel sám nastavit tak, aby mu co nejvíce vyhovoval. Propojení se společenskými sítěmi podporuje i software na prohlížení a uspořádávání zpráv, fotografií a videí. Všechna tato data navíc Kin dokáže uložit na vzdálený server, šetřit tak místo ve vlastní paměti a umožnit k informacím přístup i z jiných zařízeních.