Hlavní navigace

Microsoft přiznal, že poslední záplata pro Office byla vadná

Microsoft potvrdil, že poslední opravný balíček pro kancelářskou sadu Office, konkrétně pro tabulkový procesor Excel, nefunguje tak, jak by měl.
Martin Noska 14. 3. 2010

Sdílet

Jedná se navíc již o druhý přiznaný problém v souvislosti s úterním balíčkem oprav, takže jak se zdá, březnová sada záplat se Microsoftu příliš nevydařila… Navíc již v únoru se Microsoft potýkal s problémy s tzv. „modrou obrazovkou“ po opravě 17 let staré zranitelnosti Windows. Nejprve Microsoft popíral jakýkoliv problém na svojí straně a po několika dnech pak dospěl k závěru, že chyba nastává v případě, že aktualizovaný počítač je nakažen specifickým rootkitem.

Co se týká nejnovějšího problému, zástupci Microsoftu v pátek informovali, že uživatelé Excelu 2003 a 2002 si po instalaci aktualizací KB978471 či KB978474 začali stěžovat na to, že v nástroji Přidat nebo odebrat programy (ve Windows XP) nebo v nástroji Programy a Funkce (Vista a Windows 7) se objevují podivné znaky. Podle Microsoftu jde o zjednodušenou čínštinu, kterou omylem zanášejí do systému zmíněné aktualizace a uživatelé mají pro opravu úterní záplaty odinstalovat a stáhnout si nové verze, se kterými by již vše mělo být v pořádku.

Tento problém nebyl jediný, se kterým se Microsoft musel potýkat, neboť již ve čtvrtek zástupci této firmy také potvrdili, že vydaná oprava pro .Net 4.0 v Office 2007 způsobuje pád aplikace při provozování na OS Windows Server 2008 R2 nebo Windows Server 2008 s terminálovými službami (Terminal Services). Někteří uživatelé si dále stěžují, že aktualizace způsobuje pád Internet Exploreru 8.0 při práci se SharePointem 2007.

Microsoft již odebral ze služby Windows Update vadné balíčky a nahradil je správnými, takže nyní by se uživatelé s podobným problémem neměli setkat.