Hlavní navigace

Microsoft prodloužil bezplatný Office 365 pro menší firmy

20. 12. 2012

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Společnost tak chce přimět současné uživatele konkurenční služby Google Apps k používání její vlastní platformy.

Doba bezplatného používání služby Office 365 pro menší firemní zákazníky byla prodloužena z 30 na 90 dnů. Plán P1, kterého se prodloužení týká, zahrnuje cloudový e-mail, sdílené kalendáře a webovou sadu kancelářských aplikací Office. Běžná cena plánu je 72 dolarů ročně za jednoho uživatele, přičemž počet všech uživatelů je omezen horní hranicí 50 osob.

Ačkoliv marketingový manažer Office 365 Tony Tai, který o prodloužení bezplatného používání informoval na oficiálním blogu, přímo nezmínil cílovou skupinu, kterou chce Microsoft touto změnou zasáhnout, tak trochu náznakem potvrdil, že jde o firmy, které Office 365 začaly používat namísto konkurenční služby Google Apps.

Google jde opačným směrem. Minulý týden oznámil ukončení možnosti zcela bezplatného používání Google Apps pro firmy s maximálně 10 zaměstnanci. Za cloudový email a software nazvaný Google Apps for Business budou muset nově zaplatit 50 dolarů ročně za každého uživatele, stejně jako firmy s větším počtem pracovníků. Jednotlivců se změna nijak netýká.

Ze strany Microsoftu už jde o druhý pokus odlákat Googlu firemní uživatele během krátké doby. V pondělí vyzval k přesunu na emailovou službu Outlook.com ty uživatele Gmailu, kterým se nelíbí rozhodnutí Googlu nepodporovat nadále populární synchronizační nástroj Exchange ActiveSync (EAS).

Nabídka devadesátidenního bezplatného používání Office 365 potrvá až do konce února. Poté chce Microsoft zveřejnit svou novou cenovou politiku pro vylepšenou službu a do prodeje se současně dostanou také Office 2013. Již dříve společnost představila ceny dvou nových plánů Home Premium a Small Business Premium. Na rozdíl od plánu P1 budou tyto varianty obsahovat také práva k instalaci Office 2013 až na pět zařízení. Kvůli tomu ale také Office 365 Small Business Premium vyjde dráž než P1 – firma bude muset zaplatit 150 dolarů ročně za jednoho uživatele.

Byl pro vás článek přínosný?