Hlavní navigace

Microsoft prodloužil prodej Windows 7 pro firmy

16. 2. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Firemní uživatelé si budou moci i nadále pořizovat nová zařízení s předinstalovaným operačním systémem Windows 7.

Hned na začátek dobrá zpráva: Microsoft prodloužil podporu počítačů s předinstalovaným systémem Windows 7. Špatná zpráva pak zní tak, že se z tohoto vstřícného kroku můžete radovat pouze v případě, že plánujete pořízení zařízení speciálně upraveného pro firemní uživatele a obsahujícího tedy dražší edici Windows 7 Professional.

Pro počítače používající některou ze spotřebitelských verzí Windows 7 – Home Basic, Home Premium nebo Ultimate – i nadále původní datum pro konec oficiální podpory 31. října 2014. O kolik se prodlouží podpora pro firemní variantu Windows 7, zatím nebylo Microsoftem stanoveno.

Pro běžné spotřebitele se tak vlastně nic nezmění. Ostatně, většina současných počítačů s předinstalovanými Windows 7 je již určena firemním zákazníkům a na nefiremní sféru se Microsoft snaží cílit jen s nepříliš populárními Windows 8.1.

Prodloužení podpory je vcelku logickým krokem. Nemilosrdně se totiž blíží konec podpory Windows XP a většina firemních uživatelů používajících tuto starou platformu hodlá přejít právě na Windows 7. Microsoft jim tak nyní na tento přechod dal více času a zmírnil jejich obavy o bezpečnost firemní infrastruktury. Na druhou stranu může pokračovat v propagaci Windows 8.1 pro běžné spotřebitele.

Konec celkové podpory Windows 7, kdy skončí přísun všech opravných aktualizací, je i nadále naplánován na 14. ledna 2015. Po tomto datu bude Microsoft již nabízet jen bezpečnostní aktualizace, a to až do roku 2020. Prodej krabicových Windows 7 pak sice oficiálně skončil v říjnu 2013, stále je však u některých prodejců k dispozici.