Hlavní navigace

Microsoft propojí Azure s aplikacemi Windows 8

1. 9. 2012

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Společnost Microsoft tento týden představila službu Windows Azure Mobile Services. Při té příležitosti přidala nové mobilní propojení mezi aplikacemi Windows a cloud platformou Windows Azure.

Scott Guthrie v blogovém příspěvku prozradil, že tato technologie umožní uživatelům připojit klienta a mobilní aplikace ve Windows 8 do škálovatelného cloudového back-endu. Guthrie je viceprezidentem divize serverů a podnikových nástrojů společnosti Microsoft. „To umožní snadno ukládat strukturovaná data do cloudu, integrovat je s ověřením uživatele a odeslat aktualizace ke klientovi prostřednictvím oznámení push.“ Operační systém Windows 8 by měl být celosvětově k dispozici 26. října.

Podle plánů pro Windows Azure Mobile Services by brzo měla být přidána podpora pro operační systémy Windows Phone, iOS od Applu a pro zařízení s Androidem. Uživatelé mohou začít s 90denní bezplatnou verzí Windows Azure, načež budou moci přes svůj účet vidět náhled služby Mobile Services.

Guthrie dodává: „Jakmile máte aktivovány mobilní služby, přihlaste se na portálu Windows Azure, klikněte na tlačítko Nový a volbou ikony Nová mobilní služba vytvořte svůj první mobilní back-end.“ Jakmile je back-end vytvořen, uživatelé uvidí stránku rychlého spuštění s instrukcemi pro propojení mobilní služby s existující nebo novou klientskou aplikací Windows 8. Uživatelé Azure mohou mít až 10 mobilních služeb ve svobodném hostitelském prostředí.

Guthrie nakonec dodává: „Pokud vytvoříte službu Windows Azure Mobile Service, automaticky bude propojena s databází SQL uvnitř Windows Azure. Back-end Windows Azure Mobile Service poté poskytne integrovanou podporu umožňující vzdáleným aplikacím bezpečně ukládat a načítat data z této služby. A to využitím zabezpečených koncových bodů REST využívající formát ODATA založený na JSON. Uživatel nebude muset psát nebo používat jakýkoliv serverový kód. Integrovaná podpora správy je poskytována v rámci portálu Windows Azure a to pro vytváření nových tabulek, prohlížení dat, nastavování indexů a kontrolování přístupových oprávnění.“