Hlavní navigace

Microsoft prý chystá vlastní tablet s Windows 8

9. 6. 2011

Sdílet

Podle reportu chce Microsoft nabídnout svůj vlastní tablet do konce příštího roku.

Nástup tabletů mění celý svět IT a podle posledního reportu se i Microsoft chystá uvést na trh model s Windows 8 vzniklý ve spolupráci se společností Texas Instruments a s tchajwanskými výrobci hardwaru.

Jednalo by se o logickou reakci na úspěch zařízení s iOS od Applu či s Androidem od Googlu. Microsoft pro úspěch svého tabletu hodlá využít strategii založenou na silné značce, kterou již využil u svých předchozích produktů jako Xbox 360, Kin či Zune. Informaci o tom přinesly tchajwanské DigiTimes.

Rozhraní nově představených Windows 8 se zdá být pro oblast tabletů velmi vhodné (více o tomto OS najdete v článku Windows 8: Přehled hlavních novinek), nicméně Microsoft čeká i několik překážek. Jednou z nich je uzavření dohod o 3G či 4G připojení s operátory, které právě v případě smartphonu Kin bylo dražší, než je běžné a bylo to jedním z důvodů neúspěchu tohoto produktu. Otázka je také, zda půjde o jediný model, který se Microsoft bude snažit udržet pod svojí značkou co nejdéle na trhu, jako v případě Xboxu 360 nebo jej brzy nahradí jiným.

Zdá se, že plány Microsoftu jsou podobné jako v případě Googlu a jeho projektu smartphonu Nexus One. Microsoft na vlastním tabletu může velmi dobře předvést možnosti Windows 8 a takové zařízení, oproštěné od všelijakých dalších aplikací výrobců, by mohlo být dobrou konkurencí pro tablety iPad. Microsoft již dříve spolu s některými významnými partnery jako je Dell, HP či Samsung spolupracoval v rámci programu Signature PC na počítačích, nabízených bez jakéhokoliv trial softwaru a s optimalizovaným výkonem. Nový tablet s Windows 8 by tak mohl být pokračováním programu, jen pod vlastní značkou Microsoftu.