Hlavní navigace

Microsoft prý ještě v lednu ukáže preview Windows 10 pro telefony

14. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Desktopoví uživatelé mají přístup k preview verzi Windows 10 již několik měsíců. Majitelé zařízení s Windows Phone však dosud museli trpělivě čekat. To se však má změnit.

Alespoň podle nejnovějších informací portálu The Verge má totiž Microsoft uvolnit preview verzi svého nového operačního systému pro mobilní zařízení.

Do konce ledna tak má gigant z Redmondu údajně představit program preview verze Windows 10 pro uživatele Windows Phone skrze aplikaci zvanou Phone Insider. Podobně jako členové insider programu Windows 10 budou mít i zájemci o Phone Insider k dispozici první buildy Windows 10 pro smartphony s omezenými funkcemi, které si budou moci nainstalovat na své současné telefony s platformou Windows Phone.

Aplikace Phone Insider v současnosti funguje zaměstnancům Microsoftu, a společnost ji prý plánuje zpřístupnit i nadšencům a fanouškům, a to po tiskové konferenci naplánované na 21. ledna. Na ní Microsoft poskytne veřejnosti bližší detaily svých plánů s Windows 10 na smartphonech a tabletech.

V současné fázi je telefonní varianta Windows 10 interně nazvána „Windows Mobile“ či „Windows 10 Mobile“. Je možné, že společnost oficiálně uveřejní jméno platformy – která kombinuje Windows RT a Windows Phone – přímo na výše zmíněné akci. Nicméně systém bude blíže než doposud provázán s desktopovou verzí Windows, takže se prostě může jmenovat jen „Windows 10“.

Zdroj: IDG News Service