Hlavní navigace

Microsoft prý získá Minecraft za 2,5 miliardy dolarů

15. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Mojang
Součástí softwarového giganta se možná brzy stane herní studio Mojang, které stojí za populárním titulem Minecraft.

Ačkoliv je tvůrce Minecraftu Markus „Notch“ Persson znám svou averzí k produktům a politice Microsoftu (odmítl například vydat verzi hry pro Windows 8), údajně se již s touto společností dohodl na prodeji svého nezávislého herního studia.

Různé zdroje hovoří o částce 2,5 miliardy dolarů, kterou prý Microsoft za koupi švédského studia Mojang AB zaplatí. Pokud se obchod podaří dotáhnout do samého konce, získá Microsoft společně s Minecraftem i komunitu tvořenou desítkami miliónů hráčů.

K oficiálnímu oznámení obchodu má podle zdrojů deníku The Wall Street Journal dojít dnes, 15. září.

Přechod Mojangu pod Microsoft by konečně vyřešil zpřístupnění hry pro mobilní platformu Windows Phone. Microsoft by byl pravděpodobně rád, kdyby mu verze pro WP generovala stejné příjmy jako Mojangu po uvedení verzí pro iOS nebo Android. Stejný vývoj se očekává i u nedávno vydaných verzí pro PlayStation 4 a Xbox One.

Ačkoliv to údajně nebyl Microsoft, kdo s vyjednáváním o prodeji začal, podle expertů půjde pro společnost o jednoznačně výhodný obchod. Nejvíce prý pomůže již zmíněné platformě Windows Phone. Podle šéfa nezávislého studia Tap Tap Davea Biscegliho se Microsoft bude snažit využít kulturního fenoménu, které studio Mojang s Minecraftem vytvořilo.

special_kyberutoky

„Vezměte si třeba iOS, kde byl Minecraft po určitou dobu nejprodávanější hrou,“ řekl Bisceglia. „Pokud se Microsoftu povede na Windows Phone nabídnout herní zážitek, který jiné platformy nabídnout nemohou, mohlo by to přispět k lepším prodejům zařízení s tímto systémem.“