Hlavní navigace

Microsoft říká: Piráti, máte poslední šanci! Legalizujte XP!

Do konce března mají uživatelé nelegálních kopií operačního systému Windows XP poslední možnost zakoupit tzv. legalizační sadu s nálepkou.
Patrik Khudhur 28. 2. 2007

Sdílet


Do konce března mají uživatelé nelegálních kopií operačního systému Windows XP poslední možnost zakoupit tzv. legalizační sadu s nálepkou.

V období od 20. února do 1. března tak budou uživatelé Windows XP v ČR prostřednictvím služby automatické aktualizace systému Windows Update vyzvání k instalaci aplikace s názvem Výhody legálního Windows – Upozornění, která zkontroluje legálnost instalace Windows XP. V případě zjištění nelegálního systému XP bude uživatel informován o možnostech nápravy.

Nová verze aplikace Výhody legálního Windows – Upozornění hned po stažení spustí průvodce, který uživatele průběžně informuje o svém konání, a po skončení ověřování mu sdělí výsledek spolu s návodem, jak postupovat v případě, že instalovaná kopie Windows XP byla vyhodnocena jako nelegální.

Program se instaluje a funguje pouze v systémech Windows XP. V případě nových Windows Vista není třeba instalace žádných extra komponent. Tento systém vyhodnocuje platnost licence automaticky a omezí svou funkčnost v případě zjištění její nelegálnosti - vypne uživatelské rozhraní Aero a omezí přístup k většině aktualizací a službě Windows Defender. Používání takového systému bez aktualicí je pak opravdovým hazardem se zdravím.

Legalizační sada k Windows XP Home je k dostání za 2500 Kč včetně DPH, systém Windows XP Professional je možné legalizovat od 4000 Kč včetně DPH. Možnosti nákupu a další informace o legalizaci jsou nalezení na stránkách Microsoftu zde.
Microsoft také poskytuje zájemcům informace na telefonní lince 841 300 300.