Hlavní navigace

Microsoft Security Essentials je zdarma i pro malé firmy

Microsoft oznámil změny licenční smlouvy, které umožňují malým firmám bezplatně používat její antivirový program Microsoft Security Essentials.
8. 10. 2010

Sdílet

Tento bezpečnostní software, který chrání počítače se systémem Windows před viry, spywarem a dalšími škodlivými útoky, byl dosud zdarma dostupný jen pro domácnosti. Nově jej bude možné bezplatně nainstalovat až na deset počítačů v rámci jedné malé firmy.

„Cílem změn v licenční smlouvě s koncovým uživatelem je umožnit kvalitní zabezpečení počítačů se systémem Windows i menším firmám, které v mnoha případech zabezpečení neřeší nebo si z finančních důvodů nemohou dovolit komerční produkt,“ uvedl Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Oznámení změn v licenční smlouvě přichází rok poté, co Microsoft svůj bezpečnostní program Microsoft Security Essentials nabídl v září 2009 pro zajištění ochrany domácích počítačů. Po roce od uvedení jej podle statistik Microsoftu ve světě aktivně používá více než 30 milionů uživatelů.

Výhodou programu jsou podle Microsoftu minimální nároky na výkon počítače a úspěšnost při odhalování nebezpečných útoků. Podle statistik detekoval program za poslední rok téměř 400 milionů bezpečnostních hrozeb, které uživatelé ve 366 milionech případů vyhodnotili jako rizikové a odstranili. Rozhraní programu je lokalizované do češtiny.

skoleni31_1

Microsoft Security Essentials je možné stáhnout na tomto odkazu: www.microsoft.cz/bezpecnost