Hlavní navigace

Microsoft si vynutil stažení nástroje na neoficiální aktualizaci Windows Phone

Softwarový gigant přesvědčil autora tohoto nástroje ke zrušení jeho distribuce.
Martin Noska 10. 4. 2011

Sdílet

Důvodem byl údajně fakt, že smartphony aktualizované pomocí tohoto nástroje prý byly dále nespravovatelné. Nástroj vynucoval aktualizaci „násilně“, zatímco Microsoft ji distribuuje postupně a uživatelé musejí počkat, až na ně přijde řada. Více o tom najdete v článku Microsoft varuje před neoficiálním updatem Windows Phone 7.

Microsoft přesvědčil Chrise Walshe, který nástroj vytvořil, že při aktualizaci pomocí jeho nástroje mohlo dojít k několika problémům, které způsobily změny v telefonech. I když vše svědčilo o tom, že aktualizace proběhla úspěšně, Microsoft tvrdil opak a podle zástupců tohoto giganta se telefony staly dále nespravovatelné. Díky tomu jsou údajně také porušené záruční podmínky.

Někteří lidé, kteří nástroj úspěšně použili, jsou ale vůči vysvětlení Microsoftu skeptičtí. Walsh uvolnil nástroj pro aktualizaci smartphonů s OS Windows Phone 7 ve středu, ovšem Microsoft před jeho použitím uživatele obratem varoval. Uživatelé by se měli údajně vyhýbat podomácku vytvořeným nástrojům, které nejsou dostatečně otestovány, což je fakt, který platí obecně, nikoliv jen v případě Windows Phone 7. Nikdo totiž nezaručí, co se s přístrojem ve skutečnosti stane.

Jedná se již o druhý případ, kdy Microsoft donutil Walshe zrušit distribuci neautorizovaného nástroje – již v listopadu totiž publikoval software, který umožňoval nahrát do telefonu aplikace, které nejsou umístěny v jeho internetovém obchodu s aplikacemi pro platformu Windows Phone 7.