Hlavní navigace

Microsoft stáhl chybnou aktualizaci

19. 8. 2014

Sdílet

 Autor: © Pavel Ignatov - Fotolia.com
Společnost zareagovala na problémy s poslední sadou aktualizací především v systému Windows 7 jejím stažením. Windows Update vám tedy nyní již tuto opravu nenabídne.

Přestože aktualizaci, která poškodila několik počítačů, již na Windows Update nenajdete, stále si můžete stáhnout jinou chybnou opravu. Chybný update byl identifikován jako MS14-045 (KB 2982791) a šlo o jednu z devíti oprav uvolněných v rámci srpnových úterních oprav.

Krátce po vydání patche se však začaly množit stížnosti uživatelů. Problémy se objevily především u majitelů 64bitových Windows 7, kteří nemohli spustit svá zařízení a nepomohly jim ani běžné opravné metody jako spuštění v nouzovém režimu.

Microsoft v reakci na uživatelské stížnosti aktualizaci rychle stáhl z oběhu. Část z MS14-045 si však mohou i nadále stáhnout. Původně byla totiž chybná oprava tvořena dvěma balíčky. Microsoft však odstranil jen jeden z nich.

Společnost nicméně uživatele uklidňuje, že druhá část aktualizace, která je určena pro Windows 7, 8/8.1 i serverové edice, není nijak nebezpečná.

Microsoft zatím neinformoval, kdy bude k dispozici bezchybná oprava. Jediným řešením je tak zatím odinstalování té chybné.